VIDEO Eroul lui CS Tunari, după ce i-a pus piedică Universității Craiova: "Suntem echipă mică, dar facem lucrurile cu suflet"

Data publicarii: Miercuri 27 Septembrie 2023, 18:37
Data actualizarii: Miercuri 27 Septembrie 2023, 18:37

CS Tunari a produs surpriza în meciul cu Universitatea Craiova, din grupele Cupei României, scor 1-1.

Paul Mitrică (24 de ani) a deschis scorul în minutul 46, când a profitat de o mare greșeală a lui Juraj Badelj și l-a învins pe portarul David Lazar. Universitatea Craiova a egalat târziu, în minutul 90, după ce un șut al lui Kurtic a fost deviat în poartă de Jovan Markovic.

Paul Mitrică, după CS Tunari - Universitatea Craiova 1-1

Mitrică, autorul golului gazdelor, spune că este cel mai frumos moment din cariera sa și speră ca acum CS Tunari să își revină și în campionat.

"Pentru noi a fost o bucurie că am jucat cu o asemenea echipă și suntem bucuroși. Am fost atât de aproape, dar a fost bine.

Sincer, chiar dacă am 24 de ani, e cel mai frumos moment al carierei. Pentru asta mă antrenez în fiecare zi. A fost o bucurie să jucăm contra unei echipe de Liga 1. Suntem o echipă mică, dar facem lucrurile cu suflet.

Vă dați seama, e o frustrare că am primit gol pe o asemenea fază, dar dacă ne spunea ceva la început să facem 1-1, am fi acceptat. E bine și așa, muncim în continuare și sperăm să ne revenim în campionat.

Nu prea avem timp să sărbătorim. Sâmbătă avem un meci foarte important în campionat. Urmează reface și meciul. Poate rămânem la o maxim o bere cu băieții", a spus Paul Mitrică.

CS Tunari, locul 19 în Liga 2, va mai înfrunta în grupa D din Cupa României formațiile FC Voluntari (1 noiembrie) și Gloria Buzău (6 decembrie).

De cealaltă parte, pentru Universitatea Craiova urmează meciuri în Cupa României cu UTA Arad (1 noiembrie) și Farul Constanța (6 decembrie).