LIVE TEXT CS Tunari - CS Universitatea Craiova 1-1 | Oltenii se împiedică pe terenul lui ”Arsenal” Tunari | Rezultatele zilei în Cupa României

cs universitatea craiova Corvinul Hunedoara CS Tunari Petrolul Ploiesti UTA Arad Cupa Romaniei
Data publicarii: Miercuri 27 Septembrie 2023, 18:58
Data actualizarii: Miercuri 27 Septembrie 2023, 18:58

Urmărim și comentăm împreună meciurile din faza grupelor Cupei României pe www.sport.ro și pe facebook.com/sport.ro.

Final de meci: Corvinul Hunedoara - Chindia Târgoviște 2-0 (Coman '4 Neacșa '59)  în Grupa A

Final de meci: Gloria Buzău - UTA Arad 1-2 ( Dumitrache '32/ Freitas '57 Vucenovic '75) în Grupa D

*Arădenii au întors scorul în repriza secundă, după ce Buzău a încheiat prima repriză în avantaj.

FINAL DE MECI: CS TUNARI - CS UNIVERSITATEA CRAIOVA 1-1 (Mitrică '46/ Markovic '90)

Echipele de start:

CS Tunari: Moroz – Barfă, Ad. Stoian, Mih. Leca, Al. Sima, Florică, Al. Despa, Licsandru, Sin, P. Mitrică, Al. Stoian. Rezerve: Dr. Petrișor – Feraru, Al. Gheorghe, M. Geantă, L. Mitrică, Mihăescu, Dr. Gheorghe, Ivanovski, Vas. Constantin.

Antrenor: Alin Ilin

Universitatea Craiova: Lazar – Borța, Mendy, Badelj, Ndong – Houri, Kurtic – Căpățână, Roguljic, Ișfan – Trică. Rezerve: Iul. Popescu – Raul Silva, Vlădoiu, Al. Crețu, Sala, Mateiu, Baiaram, Koljic, Markovic.

Antrenor: Corneliu Papură

CS Tunari - CS Universitatea Craiova, meci din Grupa D a Cupei României (prima etapă), se joacă de la ora 16:15 și este transmis în format LIVE TEXT de Sport.ro.

Final de meci: Progresul Pecica - Petrolul Ploiești 1-2 (Nasiru '42 / M. Roman II '19 - din penalty și '55) în Grupa A

* Progresul Pecica (Liga 3) evoluează în 10 jucători din minutul 18, după eliminarea lui Wild, pentru henț, de la penalty.