Cele mai TARI 3 episoade ale derby-ului Rapid - Steaua! VIDEO

Rapid Cupa Romaniei Steaua Cupa Romaniei
Data publicarii: Luni 01 Noiembrie 2010, 15:43
Data actualizarii: Luni 01 Noiembrie 2010, 15:49

Rapid si Steaua joaca in cel mai tare meci din sferturile Cupei Romaniei Timisoreana!

In primavara lui 2006 Rapid si Steaua se intalneau in sfertul UEFAntastic din Cupa UEFA. Steaua a facut 1-1 in Giulesti iar in retur meciul s-a terminat la egalitate, 0-0. Steaua s-a calificat in semifinalele competitiei.

Martie 2008 - meciul dintre Rapid si Steaua din Giulesti s-a jucat la masa verde. Meciul a fost intrerupt de Alexandru Deaconu dupa ce o bricheta din tribuna l-a lovit in cap. Steaua a castigat la masa verde cu 3-0.

Aprilie 2010 - Rapid invingea Steaua cu 5-1 in Giulesti. Ionita a dat 2 goluri, Cesinha, Helder si Marius Cosntanti au fost autorii golurilor Rapidului. Pentru Steaua a marcat Kapetanos. Ioan Andone era pe banca Rapidului.