VIDEO Silkeborg a înscris un gol fantastic împotriva lui West Ham. Londonezii au fost făcuți șah mat în propriul careu

Silkeborg - West Ham Conference League Kusk Conference League
Data publicarii: Joi 15 Septembrie 2022, 23:17
Data actualizarii: Joi 15 Septembrie 2022, 23:35

Silkeborg a reușit să înscrie un gol cel puțin interesant împotriva lui West Ham.

La finalul primei reprize, Silkeborg a fost condusă cu 1-3, după ce ea a fost cea care a deschis scorul în startul meciului, chiar în minutul 5.

Danezul Kasper Kusk, în vârstă de 30 de ani, a fost găsit de Lukas Ahlefeld Engel, după o fază interesantă în jumătatea lui West Ham. Silkeborg a condus mingea și a combinat de câteva ori, până când Kusk a fructificat.

În cele din urmă, West Ham s-a impus în prima parte a jocului cu 3-1, întorcând soarta meciului ca în partida de pe London Stadium împotriva lui FCSB.

"Ciocănarii" londonezi au restabilit egalitatea în minutul 13 prin Lanzini, în minutul 25, Scamacca a marcat golul doi pentru West Ham, iar în minutul 38, Dawson a majorat diferența.