Meci ireal în Conference League! AZ Alkmaar conducea cu 3-0 la pauză. Cum s-a terminat partida

zrjinski - az alkmaar AZ Alkmaar Conference League
Data publicarii: Joi 21 Septembrie 2023, 21:51
Data actualizarii: Joi 21 Septembrie 2023, 21:51

Deznodamânt ireal la meciul dintre Zrinjski (Bosnia) și AZ Alkmaar (Olanda), din UEFA Conference League.

Olandezii și-au luat în serios statutul de favoriți și au ”bombardat” poarta adversă în prima repriză. Au reușit să înscrie de trei ori, prin van Brederode (min. 10), Mijnans (min. 32) și de Wit (min. 44).

Scenariu ireal la un meci din Conference League!

Doar că bosniacii au reușit să revină în partea secundă și să câștige cu 4-3! Kosulj a marcat în minutul 48, iar reușitele semnate de Corluka și Hrvanovic au restabilit egalitatea pentru gazde.

Zrinjski a trecut în avantaj după ce Zvonimir Kozulj a reușit ”dubla” în minutul 81 și a câștigat dramatic meciul cu mult mai bine cotata AZ Alkmaar.

Cele două echipe împart grupa E cu Legia Varșovia și Aston Villa. Polonezii au reușit să câștige meciul cu echipa lui Unai Emery, scor 3-2.

În următoarea rundă, Zrinjski se va deplasa pe Villa Park, iar AZ Alkmaar va juca pe teren propriu cu Legia Varșovia.