Reactia turcilor la golul lui Stancu pentru Galata! Bombardierul Bogdan Stancu a bagat portarul advers in spital!

Campionate externe
Data publicarii: Duminica 06 Februarie 2011, 21:15
Data actualizarii: Duminica 06 Februarie 2011, 21:38

Intr-o saptamana, Stancu i-a cucerit complet pe fanii Galatei. Duminica seara a marcat primul gol in campionatul Turciei in victoria cu 4-2 cu Eskisehirspor! A fost al doilea din aceasta saptamana, dupa reusita de joi, din partida cu Gaziantepspor (scor 2-3) din Cupa Turciei

"Fanii au innebunit dupa suturile lui Stancu! Romanul a fost unul dintre cei mai influenti oameni ai echipei! A fost un pericol permanent in careul lui Eskisehir si i-a iritat permanent pe fundasii adversi"  au scris cei de la Fotomac.

"Uraganul Galatasaray nu a primit nicio replica! Stancu a inscris in minutul 14, dupa ce mai expediase doua suturi periculoase spre poarta lui Ivesa!" au mai notat turcii.

La meciul cu Eskisehirspor, poarta echipei Galatasaray a fost aparata de fostul stelist Robinson Zapata. Mijlocasul Juan Culio, venit la formatia lui Hagi de la CFR Cluj, a evoluat de asemenea pe toata durata partidei.

In minutul 17, la numai 3 minute dupa ce a marcat al doilea gol al lui Galatasaray in jocul cu Eskisehirspor, Stancu a avut sansa de a majora diferenta de pe tabela. Numai ca de aceasta data s-a lovit puternic de portarul Vanja Ivesa si nu a mai putut concretiza. Goalkeeperul croat a primit ingrijiri medicale, dar nu a putut continua si a fost inlocuit. Ulterior, Ivesa a fost transportat cu ambulanta la spital!