In minutul 82, Groningen conducea la Heracles. Apoi a venit DEZASTRUL. Ce s-a intamplat pana la final. VIDEO

Eredivisie Campionate externe
Data publicarii: Duminica 15 Mai 2016, 18:25
Data actualizarii: Duminica 15 Mai 2016, 20:09

Show total in play-off-ul de Europa League din Eredivisie!

Returul dublei dintre Groningen si Heracles a avut un final incredibil. Dupa 2-1 in tur, Groningen a trait un cosmar in finalul partidei de la Almelo. Chiar daca a condus cu 1-0 pana in minutul 83, a incheiat ziua cu o infrangere dura. Heracles a egalat in minutul 83, apoi a marcat in 90+2 pentru a trimite meciul in prelungiri. Aici a avut nevoie de numai 10 minute pentru a-si distruge adversara. Weghorst, Darri si Pelupessy au marcat in minutele 111, 115 si 119 pentru o calificare in forta a lui Heracles!

In finala pentru Europa League, echipa din Almelo o intalneste pe Utrecht. Meciurile se disputa joi si duminica.