Scoruri uluitoare in ultima etapa din Anglia: Stoke 6-1 Liverpool, Arsenal 4-1 West Brom, Leicester 5-1 QPR! Vezi clasamentul final in Anglia

Arsenal 4-1 West Brom
(Walcott '4. '14, '37, Wilshire '17 / McAuley '57)

Aston Villa 0-1 Burnley
(Ings '6)

Chelsea 3-1 Sunderland
(Costa '37, Remy '70, '88 / Fletcher '26)

Crystal Palace 1-0 Swansea
(Chamack '57)

Everton 0-1 Tottenham
(Kane '24)

Hull 0-0 Man United

Leicester 5-1 QPR
(Vardy '16, Albrighton '43, Ulloa '51, Cambiasso '52, Kramaric '86 / Austin '57)

Man City 2-0 Southampton
(Lampard '31, Aguero '88)

Newcastle 2-0 West Ham
(Sissoko '54, Gutierrez '85)

Stoke 6-1 Liverpool
(Diouf '22, '26, Walters '30, Adam '41, N'Zonzi '45, Crouch '86 / Gerrard '70)

18:45 24 May

GOL! Incredibil, Crouch face 6-1 pentru Stoke in meciul cu Liverpool.

18:41 24 May

Niciodata in cei 17 ani de cariera a lui Gerrard, Liverpool nu a luat 5 goluri intr-un meci cand capitanul a fost pe teren!

18:39 24 May

CLICK AICI pentru a vedea faza in care Gerrard a fost lasat sa marcheze de fundasii lui Stoke. Mijlocasul lui Liverpool a fost aplaudat de tot stadionul, fanii lui Stoke aratandu-si aprecierea pentru un jucator legendar.

18:30 24 May

GOL! Gerrard inscrie la ultimul meci in tricoul lui Stoke! Mijlocasul de legenda al "cormoranilor" a fost lasat de jucatorii lui Stoke sa inscrie.

17:29 24 May

GOL! Stoke face 2-0 in doar 4 minute. Diouf o invinge pe Liverpool, care este in acest moment pe locul 6, ultimul care duce in Europa League.

17:28 24 May

GOL Sunderland! Echipa lui Pantilimon are 1-0 la Chelsea acasa, campioana Angliei. Panti nu joaca, fiind accidentat.

17:20 24 May

GOL Arsenal! Walcott si Wilshire marcheaza la doar 3 minute distanta. Arsenal se distreaza in ultimul meci din acest sezon, chiar pe teren propriu!

17:09 24 May

GOL Arsenal! Walcott inscrie primul gol al etapei in minutul 4 si Arsenal este direct in grupele Champions League in acest moment.

16:32 24 May

Un razboi "Sumudica-Steaua" are loc astazi si in Premier League. Toate meciurile ultimei etape sunt programate la ora 17:00, iar lupta pentru Europa League este extrem de incinsa.

Liverpool si Tottenham sunt despartite de un punct in batalia pentru locul 5, iar londonezii dau peste marea rivala a lui Liverpool - Everton.

Daca Tottenham o invinge pe Everton, iar Liverpool se incurca de Stoke, atunci Liverpool isi pierde pozitia a 5-a. Poate pica pana pe 7, daca si Southampton isi castiga meciul din ultima etapa, iar asta ar inseamna eliminarea din Europa pentru echipa lui Brendan Rodgers.

Locul 6 duce in preliminariile Europa League, dupa ce UEFA le-a mai oferit un loc european englezilor pentru fair-play.

23:22 23 May

FINAL de campionat in Spania, final de poveste pentru Barcelona!

Catalanii au castigat titlul, dar si-au pierdut dirijorul. Xavi paraseste clubul dupa 24 de ani!

23:20 23 May

Cristiano Ronaldo castiga un singur trofeu in acest final de sezon: Gheata de Aur! Porughezul a ajuns la 48 de reusite cu golurile din aceasta seara, in timp ce Messi a ramas cu 43 de goluri!

23:19 23 May

FINAL de party pe Bernabeu! Scor final: Real Madrid 7-3 Getafe!!! Marcelo a inchis tabela!

22:46 23 May

Real se desprinde la 5-3 pe Bernabeu! James a marcat, si sunt sanse mari ca madrilenii sa se desparta de suporteri cu o victorie.

22:45 23 May

Lui Xavi i-a fost greu sa iasa de pe gazon. A mai ramas cateva minute, dupa terminarea petrecerii.

22:42 23 May

Intre timp, fiesta catalanilor s-a incheta. Barcelona a primit trofeul de campioana pe Camp Nou!

22:36 23 May

GOL REAL! Chicharito face 4-3. Mai are forta Getafe sa revina?

22:13 23 May

HATTRICK Ronaldo, dar scorul este 3-3 in acest moment! Ce nebunie pe Bernabeu!

22:05 23 May

Meci nebun pe Bernabeu! Getafe a marcat pentru 2-1, dar Ronaldo a reusit egalarea din lovitura libera!

21:57 23 May

Cristiano Ronaldo inscrie contra lui Getafe, dar e 1-1 pe Bernabeu.

Xavi a plans in timpul discursului de adio de pe Camp Nou.

21:31 23 May

Pe Bernabeu incepe meciul dintre Real Madrid si Getafe.

21:30 23 May

FINAL de meci, dar INCEPUT de petrecere. Barca face 2-2 cu Deportivo, iar acum incepe decernarea trofeului de campioni. Xavi ii intristeaza pe cei 98.000 de fani care au venit sa-l vada pentru ultima data pe propriul teren. Xavi va mai juca in finala Champions League cu Juventus de la Berlin.

21:12 23 May

Min 86: Xavi iese de pe teren. Standing ovation pentru mijlocasul catalan.

21:11 23 May

Deportivo egaleaza pe Camp Nou! Salomao face 2-2!

20:52 23 May

Min 59 - Barcelona face 2-0 in meciul cu Deportivo, dupa ce Messi a reusit dubla!

19:45 23 May

Xavi a ramas cu gura cascata cand a vazut bannerul imens pe care i l-au dedicat fanii!

19:43 23 May

GOL BARCA! E seara lui Xavi, dar Messi deschide scorul in minutul 5!

19:32 23 May

Fanii Barcei au realizat o coregrafie impresionanta pentru Xavi.

E si meciul in care catalanii sarbatoresc titlul castigat saptamana trecuta in deplasare la Atletico Madrid.

19:24 23 May

Incepe ultima etapa din Spania! Xavi isi ia adio de la fanii Barcei la meciul cu Deportivo.

18:24 23 May

Clasamentul final in Bundesliga

18:20 23 May

FINAL! Stuttgart ramane in Bundesliga dupa ce a marcat al doilea gol prin Ginczek, dintr-o pasa a lui Maxim!!!

17:59 23 May

GOL! Super faza facuta de Maxim, Ginczek inscrie si la acest scor Stuttgart e ramasa in Bundesliga! Paderborn 1-2 Stuttgart

17:46 23 May

GOL! Hamburger 2-0 Schalke si Stuttgart are neaparat nevoie de victorie pentru a ramane in Bundesliga.

17:37 23 May

GOL! Hamburger 1-0 Schalke, la acest scor Stuttgart este in B.

17:23 23 May