START in noul sezon din Premier League! Victorie mare pentru Klopp, i-au cazut ochelarii de bucurie! Arsenal 3-4 Liverpool! Spectacol pe Emirates | Zlatan, al 2-lea gol in 2 meciuri

17:07 14 Aug
Arsenal 3-4 Liverpool (Walcott 31, Oxlade-Chamberlain 65, Chambers 75 / Coutinho 46 56, Lallana 48, Mane 63)

Min 75. GOL ARSENAL! Chambers inscrie dupa o faza fixa, insa 3 jucatori de la Arsenal erau in ofsaid. Arbitru a validat reusita

Min 65. GOL ARSENAL! Abia intrat, Oxlade-Chamberlain inscrie dupa o faza superba

Min 64. GOL LIVERPOOL! Mane face o faza superba de unul singur si inscrie cu un sut la vinclu!

Min 56. GOL LIVERPOOL! Clyne centreaza puternic iar Coutinho reia din prima din careu!

Min 48. GOL LIVERPOOL! Faza superba a oaspetilor, Firmino centreaza pentru Lallana care inscrie

Lui Klopp i-au cazut ochelarii dupa golul lui Lallana :) VIDEO AICI

Min 45+1. GOL LIVERPOOL! Coutinho egaleaza cu un sut la vinclu dupa o lovitura de la 25m!

Min 31. GOL ARSENAL! Walcott profita de pozitionarea proasta a lui Moreno si inscrie cu un sut la coltul lung!

Min 29. Penalty pentru Arsenal dupa faultul lui Alberto Moreno. Walcott executa insa Mignolet apara

Arsenal
Cech - Bellerin, Chambers, Holding, Monreal - Coquelin, El Nenny - Walcott, Ramsey, Iwobi - Alexis Sanchez
Rezerve: Ospina, Gibbs, Oxlade-Chamberlain, Xhaka, Akpom, Cazorla, Wilshere

Liverpool
Mignolet - Clyne, Lovren, Klavan, Moreno - Lallana, Wijnaldum, Henderson - Mane, Firmino, Coutinho
Rezerve: Manninger, Grujic, Matip, Arnold, Can, Stewart, Origi

15:48 14 Aug
ACUM: Bournemouth - Man. United 1-3 (Smith 69 / Mata 40, Rooney 59, Zlatan 62)

18:42 13 Aug
Manchester City 2-1 Sunderland (Aguero 4, McNair og 87 / Defoe 71)

2-1, minutul 87 City revine in avantaj dupa autogolul lui Paddy McNair, jucator ajuns in aceasta vara la Sunderland de la Manchester United. McNair intrase pe teren cu 3 minute si 35 de secunde inainte de autogol!

INFO: 82% a avut posesie Manchester City in a 2-a repriza (pana in min 80)!

1-1, minutul 71 Jermaine Defoe egaleaza dupa o pasa primita in careu. Greseala mare in apararea lui City

Posesie de 74% pentru City dupa primele 45 de minute. La capitolul suturi, raportul este destul de echilibrat - 8 la 6. Sunderland a avut o ocazie mare pe finalul reprizei prin Defoe.

1-0, minutul 4 Sterling este faultat in careu iar Aguero inscrie de la punctul cu var primul gol din era Pep Guardiola la City

Joe Hart este out din echipa lui City! Dupa ce a jucat doar 45 de minute in partidele amicale, Guardiola a decis sa mearga pe mana lui Caballero

Hart are sanse mici sa joace la City in mandatul lui Guardiola, acesta fiind nemultumit de jocul de picioare al portarului, noteaza Daily Mail. Hart a fost pus sa ramana peste antrenamente pentru a lucra la acest capitol.

In meciul din aceasta seara, Caballero va fi titular in poarta lui Manchester City. Goalkeeperul de 34 de ani are sanse mari sa joace si impotriva Stelei, pe National Arena, marti, de la 21:45, in direct la ProTV.

O alta surpriza a lui Pep Guardiola in primul meci este titularizarea lui Aleksandar Kolarov ca fundas central, desi acesta este obisnuit sa joace in flancul stang. Colegul sau in centrul apararii este noua achizitie, John Stones. De asemenea, Nolito debuteaza intr-un meci oficial la City.

Iata echipa lui City:

Caballero - Sagna, Kolarov, Stones, Clichy - Fernandinho, David Silva - Nolito, De Bruyne, Sterling - Aguero

Iata rezultatele de pana acum din Premier League

16:28 13 Aug

Hull a castigat cu 2-1 in fata campioanei Leicester in primul meci din noul sezon din Anglia! Hull este principala "favorita" la retrogradare in presa din Anglia dupa ce antrenorul care a readus-o in Premier League, Steve Bruce, si-a dat demisia acum o luna, patronul este in negocieri sa vanda echipa si n-a adus niciun jucator!

Golurile lui Diomande si Snodgrass au anulat reusita din penalty a lui Mahrez.

12:02 13 Aug
Lucescu, victorie dramatica

Victorie dramatica obtinuta de Mircea Lucescu in fata celor de la Rostov.

Rostov a avut 2-0 inca din minutul 14, prin dubla lui Poloz, intrand cu acest scor si la pauza.

Zenitul lui Lucescu a revenit in partea secunda, cand Giuliano a marcat din penalty in minutul 50, Ezatolahi si-a dat autogol in minutul 72, iar Dordevic a marcat golul victoriei in minutul 85.

Zenit are 5 puncte dupa 3 meciuri in Rusia.

11:48 13 Aug