Forma e trecatoare, clasa e permanenta! Parada incredibila a lui Casillas! Ce a reusit in derby in minutul 93

FC Porto Iker Casillas Campionate externe
Data publicarii: Duminica 05 Februarie 2017, 18:57
Data actualizarii: Duminica 05 Februarie 2017, 19:01

FC Porto este pe primul loc in Portugalia.

FC Porto a castigat derby-ul etapei din Portugalia, 2-1 pe propriul teren cu echipa aflata pe locul 3, Sporting Lisabona. Tiquinho a reusit o dubla pentru Porto in minutele 6 si 40, in timp ce Ruiz le-a dat emotii gazdelor cu reusita din minutul 60.

Sporting a fost insa foarte aproape de a obtine egalarea in prelungirile partidei insa interventia incredibila a lui Iker Casillas a dus-o pe Porto pe primul loc, cel putin pana la meciul celor de la Benfica din aceasta seara.

La ultimul corner al meciului, Casillas a respins cu un reflex superb la o lovitura de cap, amintind de perioada sa de glorie de la Real Madrid.