DRAMA incredibila pentru un roman! A pierdut titlul dupa un GOLAZO de senzatie in minutul 90+3! Omul care i-a ucis visul are 18 ani si mai marcase un singur gol in cariera: VIDEO

Aktobe Astana Campionate externe
Data publicarii: Duminica 03 Noiembrie 2013, 15:45
Data actualizarii: Luni 04 Noiembrie 2013, 00:19

►Pandurii - Fiorentina, joi 20:00, IN DIRECT la PRO TV si Voyo.ro! #YesWeCan

Ioan Andone a avut parte de unul dintre cele mai dramatice momente din cariera! Antrenor la Astan in Kazahstan, Ioan Andone a pierdut titlul in prelungiri! Echipa lui o invinsese in deplasare cu 4-1 pe Sahtior Karagandy, echipa minune din Liga care era sa o elimine pe Celtic din Champions League.

Astana avea nevoie insa de o surpriza in meciul dintre Aktobe si Ordabasy! Inainte de aceasta etapa, Aktobe avea 42 de puncte, cu 3 peste Astana. In caz de egalitate de puncte, s-ar fi jucat un play-off! Iar cei de la Ordabasy i-au dat motive sa spere lui Andone (meciul lui Aktobe a inceput cu o ora mai tarziu decat cel al Astanei)

Pakholyuk a deschis scorul dupa 32 de minute, Aktobe reusind sa egaleze cand mai erau 7 minute din meci! Oaspetii au revenit in avantaj dupa reusita lui Levin din minutul 87 si parea ca titlul se va decide la baraj!

A venit insa momentul lui Abat Aimbetov, un pusti de 18 ani care a reusit un gol formidabil in prelungirile partidei iar Aktobe a reusit sa castige pentru a 5-a oara titlul in Kazahstan