Chiriches, salvat de VAR! Arbitrul a dat penalty, apoi si-a schimbat decizia | Surpriza uriasa! Girona 2-1 Real Madrid. Gazdele au intors rezultatul in 4 minute!

Campionate externe
Live Blog
FOTBAL DE 5 STELE
Data publicarii: Duminica 29 Octombrie 2017, 15:52
Data actualizarii: Duminica 29 Octombrie 2017, 19:12

Bucurati-va de fotbal, in direct la PRO TV! Marti, 31 octombrie, 21:45: AS Roma - Chelsea!

22:21 27 Oct
Cavani reuseste dubla pentru PSG!
21:53 27 Oct
Cavani deschide scorul dupa doar 4 minute cu Nice!
21:11 27 Oct
Di Maria ii ia locul lui Neymar in primul 11 al lui PSG.
21:08 27 Oct
Alex Maxim este rezerva in meciul cu Eintracht
19:41 27 Oct
Alexandru Maxim spera sa revina in primul 11 la Mainz in partida de pe propriul teren cu Eintracht Frankfurt. La ultimul meci de Bundesliga pe acest stadion, Maxim reusea sa inscrie inca din minutul 2. Maxim a fost titular si schimbat in minutul 65 in victoria cu 3-2 dupa prelungiri din Cupa Germaniei contra celor de la Holstein Kiel.

Mainz este pe locul 12 in clasament cu 10 puncte in 9 etape, in timp ce Eintracht are un start bun de sezon, fiind pe locul 7, insa la doar 2 puncte de locul 4 ocupat de Hoffenheim.

Derby-ul etapei este intre primele 2 clasate din sezonul trecut, Bayern Munchen si Leipzig, echipele aflate pe locurile 2 si 3 in acest moment in Bundesliga. Cele 2 s-au intalnit si la mijlocul saptamanii in Cupa Germaniei, Bayern reusind sa castige la penalty-uri cu 5-4, Timo Werner fiind singurul care a ratat.

19:35 27 Oct
Fara Neymar, suspendat o etapa dupa eliminarea din etapa precedenta, PSG are meci dificil contra revelatiei din ultimele sezoane, echipa lui Lucien Favre, Nice. Cu 8 victorii si 2 egaluri in primele 10 etape, echipa lui Unay Emery este lider in Franta, cu 4 puncte peste campioana AS Monaco. Nice are un start de sezon dezamagitor in conditiile in care in sezonul trecut reusea sa termine pe un loc ce a dus-o in playoff-ul Ligii Campionilor - Nice are 10 puncte si este pe locul 14.

19:31 27 Oct
Iata meciurile de sambata din principalele campionate din Europa! Capete de afis sunt partidele Manchester United - Tottenham, AC MIlan - Juventus si Bayern - Leipzig

Back: La prima pagina «