Chiriches, salvat de VAR! Arbitrul a dat penalty, apoi si-a schimbat decizia | Surpriza uriasa! Girona 2-1 Real Madrid. Gazdele au intors rezultatul in 4 minute!

Campionate externe
Live Blog
FOTBAL DE 5 STELE
Data publicarii: Duminica 29 Octombrie 2017, 15:52
Data actualizarii: Duminica 29 Octombrie 2017, 19:12

Bucurati-va de fotbal, in direct la PRO TV! Marti, 31 octombrie, 21:45: AS Roma - Chelsea!

19:07 29 Oct

Surpriza startului de sezon in La Liga! Girona, echipa nou-promovata, reuseste sa o invinga pe Real Madrid dupa 2 goluri marcate intr-un interval de 4 minute! Totusi, reusita de 2-1 a lui Portu a fost una controversata, jucatorul echipei catalane fiind in pozitie suspecta de ofsaid.

FC Barcelona are astfel in acest moment 8 puncte peste marea rivala in clasament! Intre ele, fix la mijloc, se afla Valencia

18:38 29 Oct
SOC pentru Real Madrid in Catalonia! Girona a reusit sa intoarca rezultatul in doar 4 minute! Stuani si Portu au marcat pentru gazde!
17:40 29 Oct
Vlad Chiriches a fost salvat de asistentul video! La o faza din minutul 65 la partida dintre Napoli si Sassuolo, fundasul roman a facut un fault la marginea careului, insa arbitrul a acordat in prima faza penalty! Dupa ce a consultat reluarea, centralul si-a schimbat decizia si a acordat doar lovitura libera! Este 3-1 pentru Napoli in final de meci - goluri Allan, Callejon si Mertens, respectiv Falcinelli.

Captura Digi Sport

17:28 29 Oct
GOOOOOOL REAL MADRID! Isco deschide scorul dupa un sut trimis de Cristiano Ronaldo si respins in fata de portarul Gironei! Gazdele au trimis in bara cu mai putin de 1 minut inainte prin Maffeo!
15:48 29 Oct

17:15 Girona - Real

Achraf, titular in apararea Realului.

Realul, asteptat cu blindatele in Catalunia!

Fostul presedinte catalan Carles Puigdemont este asteptat, duminica, la meciul Girona - Real Madrid, din campionatul Spaniei. Partida se va disputa cu casa inchisa, iar portile arenei se vor deschide doar dupa ce autocarul echipei Real Madrid va ajunge la stadion.

Arena Montilivi din orasul catalan va fi plina, cele 13.400 de bilete fiind epuizate in doua ore.

La meci va fi prezent primarul Gironei, Marta Madrenas, fiind asteptat si Puigdemont, fost primar al orasului, care insa nu si-a confirmat prezenta.

Los Mossos d'Esquadra (politia catalana) va asigura masurile de securitate la acest meci.

Sambata, la sosirea la Girona, jucatorii madrileni au fost asteptati de sute de fani, care au scandat "Viva Espana" si "Florentino, Florentino", referire la presedintele Realului, Florentino Perez.

23:37 28 Oct
GOOOL BARCELONA! Paulinho rezolva problema invingatoarei cu un gol in prelungiri! Barca are acum 4 puncte peste Valencia si 8 peste Real Madrid, echipa lui Zidane urmand sa joace duminica impotriva celor de la Girona
22:25 28 Oct

GOOOOL BARCELONA! Messi deschide scorul cu Bilbao dupa o faza colectiva superba la care a reusit 2 un-doi-uri cu coechipierii si un sut din prima in diagonala din careu, mingea s-a dus imparabil!

21:00 28 Oct
Iata echipele de start:

20:15 28 Oct
Lewandowski inscrie pentru 2-0 cu Leipzig
19:57 28 Oct
GOOL BAYERN! James Rodriguez a deschis scorul! Leipzig joaca in 10 dupa eliminarea lui min 13 a lui Orban
19:26 28 Oct
GOOOL JUVENTUS! Higuain deschide scorul in derby-ul cu Milan cu un sut de la marginea careului
19:20 28 Oct

Incredibil! Anglia este noua campioana mondiala la Under 17! Phil Foden de la Manchester City a reusit o dubla in minutele 69 si 88, intre aceste reusite marcand si Marc Guehi! Anglia a revenit de la 0-2 si castiga al 2-lea titlu mondial in 2017 dupa cel de la Under 20 ce a avut loc in Coreea de Sud!

19:17 28 Oct
Coregrafie superba a fanilor lui AC Milan inaintea derby-ului cu Juventus
19:14 28 Oct

Iata echipele de start la partida Bayern - Leipzig
18:48 28 Oct
Finala incinsa la Mondialul Under 17! Mijlocasul lui Wolverhampton, Morgan Gibbs White, a egalat!
18:24 28 Oct
Sturridge si Firmino au rezolvat partida cu Huddersfield in 8 minute (50 si 58). 2-0 pentru Liverpool
18:22 28 Oct
Iata echipele de start la AC Milan - Juventus
17:53 28 Oct

In acest moment se joaca si finala Campionatului Mondial Under 17 intre Anglia si Spania, tarile cu cele mai puternice campionate din lume in acest moment (cele mai mari audiente si primele in clasamentul coeficientilor)

Sergio Gomez a deschis scorul pentru Spania U17 in minutul 10. Acelasi jucator a facut dubla in minutul 31. Brewster a redus din diferenta in minutul 44.

17:44 28 Oct
Liverpool rateaza penalty cu Huddersfield! Salah a trimis slab, mingea a sarit apoi la Henderson care a sutat din prima dar mingea s-a dus in bara!
17:25 28 Oct
Surpriza pe Emirates! Swansea conduce cu 1-0 in duelul cu Arsenal
17:18 28 Oct
Un nou inceput nebun de meci pentru Manchester City - Sane a deschis scorul cu WBA in minutul 10, gazdele au egalat prin Jay Rodriguez 3 minute mai tarziu, pentru ca Fernandinho sa o readuca in avantaj pe City.

14:30 Manchester United - Tottenham

Min 83: GOL MARTIAL! Manchester United deschide scorul!

Echipele de start

23:42 27 Oct
Alex Maxim nu a jucat niciun minut in Mainz 1-1 Eintracht
23:41 27 Oct
PSG a castigat cu 3-0, Dante inscriind in propria poarta ultimul gol al meciului
22:21 27 Oct
Cavani reuseste dubla pentru PSG!
21:53 27 Oct
Cavani deschide scorul dupa doar 4 minute cu Nice!
21:11 27 Oct
Di Maria ii ia locul lui Neymar in primul 11 al lui PSG.
21:08 27 Oct
Alex Maxim este rezerva in meciul cu Eintracht
19:41 27 Oct
Alexandru Maxim spera sa revina in primul 11 la Mainz in partida de pe propriul teren cu Eintracht Frankfurt. La ultimul meci de Bundesliga pe acest stadion, Maxim reusea sa inscrie inca din minutul 2. Maxim a fost titular si schimbat in minutul 65 in victoria cu 3-2 dupa prelungiri din Cupa Germaniei contra celor de la Holstein Kiel.

Mainz este pe locul 12 in clasament cu 10 puncte in 9 etape, in timp ce Eintracht are un start bun de sezon, fiind pe locul 7, insa la doar 2 puncte de locul 4 ocupat de Hoffenheim.

Derby-ul etapei este intre primele 2 clasate din sezonul trecut, Bayern Munchen si Leipzig, echipele aflate pe locurile 2 si 3 in acest moment in Bundesliga. Cele 2 s-au intalnit si la mijlocul saptamanii in Cupa Germaniei, Bayern reusind sa castige la penalty-uri cu 5-4, Timo Werner fiind singurul care a ratat.

19:35 27 Oct
Fara Neymar, suspendat o etapa dupa eliminarea din etapa precedenta, PSG are meci dificil contra revelatiei din ultimele sezoane, echipa lui Lucien Favre, Nice. Cu 8 victorii si 2 egaluri in primele 10 etape, echipa lui Unay Emery este lider in Franta, cu 4 puncte peste campioana AS Monaco. Nice are un start de sezon dezamagitor in conditiile in care in sezonul trecut reusea sa termine pe un loc ce a dus-o in playoff-ul Ligii Campionilor - Nice are 10 puncte si este pe locul 14.

19:31 27 Oct
Iata meciurile de sambata din principalele campionate din Europa! Capete de afis sunt partidele Manchester United - Tottenham, AC MIlan - Juventus si Bayern - Leipzig

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »