Real Madrid 0-0 Atletico Madrid; Vinicius Jr a debutat la Real | Ronaldo a creat toate golurile! Juventus 3-1 Napoli | Chelsea 1-1 Liverpool

Real Madrid Atletico Madrid Bayern Munchen Chelsea Liverpool Campionate externe Real Madrid - Atletico Madrid LIVE
Live Blog
CAMPIONATE DE 5 STELE
Data publicarii: Sambata 29 Septembrie 2018, 23:05
Data actualizarii: Sambata 29 Septembrie 2018, 23:36

Comentam impreuna cele mai tari faze din principalele campionate ale Europei pe www.sport.ro, Facebook/Sport.ro si m.sport.ro.

23:36 29 Sep
FINAL DE MECI! Real Madrid - Atletico se incheie 0-0, niciuna nereusind sa profite de pasul gresit al Barcelonei cu Bilbao! Real si Barca au 14 puncte, urmate de Sevilla cu 13 si Atletico cu 12 puncte.
23:31 29 Sep
Debut pentru Vinicius Jr in La Liga! Atacantul brazilian de 18 ani intra pe teren in finalul derby-ului dintre Real si Atletico!
23:07 29 Sep
Min 65. Ocazie uriasa pentru Real Madrid, cea care joaca mult mai bine in aceasta repriza - Asensio scapa singur, incearca o scarita insa Oblak respinge!
23:05 29 Sep

Inter e salvata de VAR! Cagliari a inscris insa reusita a fost anulata de VAR dupa ce arbitrul a acordat hent!

22:47 29 Sep

Surpriza majora la pauza - Gareth Bale este scos de Lopetegui, in locul acestuia este introdus Dani Ceballos! Conform Marca, Bale a suferit o accidentare la aductori in finalul primei reprize.

22:29 29 Sep
Min 37. Diego Costa scapa si el singur cu portarul, usor lateral stanga, sutul sau este respins in corner de Courtois!
22:18 29 Sep
Min 26. Bara Bale! Centrare pe coltul lung, Bale reia cu latul spre coltul lung, mingea sterge bara si iese afara!
22:09 29 Sep
Min 24. O noua faza buna pentru Atletico, sutul lui Saul trece putin pe langa poarta
22:04 29 Sep
Min 18! Griezmann scapa singur spre poarta Realului, incearca sa trimita cu exteriorul insa Courtois are un reflex formidabil si parreaza!
22:01 29 Sep

Sergio Ramos s-a ales cu arcada sparta la o faza din minutul 13 - capitanul Realului a lovit cu capul mingea si l-a lovit si in ceafa pe Saul! Lopetegui l-a trimis la incalzire pe pustiul de la academie convocat pentru acest meci, Sergio Reguilon.

21:49 29 Sep
Luka Modric si-a prezentat trofeul FIFA Best inainte de partida cu Atletico! De asemenea, Thibaut Courtois a prezentat trofeul primit pentru cel mai bun portar din lume, iar Varane, Modric, Ramos si Marcelo au prezentat trofeele primite dupa ce au prins echipa anului la gala FIFA

21:23 29 Sep
Derby absolut nebun intre Bayer Leverkusen si Borussia Dortmund! De la 2-0 la pauza, se termina 2-4! Paco Alcacer a reusit o dubla pe final!
21:22 29 Sep
FINAL DE MECI! Chelsea - Liverpool se termina 1-1 iar Manchester City trece pe primul loc in clasament, la egalitate cu Liverpool, insa cu golaveraj superior! Chelsea are 2 puncte mai putin
21:19 29 Sep
GOOOOOL BORUSSIA! Atacantul luat de la Barcelona, Paco Alcacer, inscrie in finalul meciului! Dortmund conduce cu 3-2 la Leverkusen dupa ce a fost condusa la pauza cu 2-0!
21:17 29 Sep
GOOOOL LIVERPOOL! Sturridge inscrie la cateva minute dupa ce a intrat pe teren cu un sut fantastic de la 25 de metri direct la vinclu!
21:03 29 Sep
GOOOOL DORTMUND! Reus egaleaza, Borussia a revenit de la 0-2 cu Bayer!
20:57 29 Sep
REAL MADRID - ATLETICO MADRID!
20:56 29 Sep
FINAL DE MECI! Juventus revine de la 0-1 in derby-ul cu Napoli si mareste distanta in fruntea clasamentului
20:37 29 Sep
GOOOOOOOL JUVENTUS! Corner batut spre Cristiano Ronaldo, acesta deviaza spre coltul lung de unde Bonucci impinge mingea in poarta!
20:20 29 Sep
PSG continua startul perfect de sezon, castigand cu 3-0 la Nice! Neymar a reusit o dubla!
20:18 29 Sep

ROSU! Mario Rui de la Napoli primeste cartonas rosu dupa ce l-a calcat pe Paulo Dybala!

20:14 29 Sep
GOOOOOL BAYER! Leverkusen are 2-0 cu Dortmund! Inscrie fundasul Tah
20:08 29 Sep
GOOOOOOL JUVENTUS! Dybala insista si recupereaza la 30 de metri, mingea sare la Ronaldo, sutul acestuia loveste bara insa Mandzukic este atent si inscrie in poarta goala!
19:57 29 Sep
GOOOL CHELSEA! Eden Hazard deschide scorul cu Liverpool cu un sut cu stangul la coltul lung!
19:54 29 Sep
Andrei Ivan, eliminat! Jucatorul roman a primit 2 cartonas galbene in infrangerea lui Rapid Viena de pe propriul teren, 0-2 cu
SKN St. Poelten
19:46 29 Sep
GOOOOOL BAYER! Weiser deschide scorul in derby-ul cu Borussia
19:29 29 Sep
GOOOOOOOOL JUVENTUS! Cristiano Ronaldo centreaza perfect in fata portii iar Mandzukic egaleaza cu o lovitura de cap!
19:14 29 Sep

GOOOOOOOL NAPOLI! Mertens deschide scorul cu o reluare simpla din careu dupa o gafa in apararea lui Juve!

19:07 29 Sep
BAYER LEVERKUSEN - BORUSSIA DORTMUND

Iata rezultatele de astazi din Bundesliga

19:03 29 Sep
GOOOOOOL BARCELONA! Munir egaleaza dupa o faza incredibila a lui Messi care a alergat enorm pentru a recupera mingea si apoi a centrat perfect in fata portii!
18:40 29 Sep
GOOOOL PSG! Neymar deschide scorul pe terenul lui Nice cu un sut de la marginea careului
18:34 29 Sep

CHELSEA - LIVERPOOL

Iata echipele de start

Iata rezultatele de astazi din Premier League

18:33 29 Sep
Moment intampinat precum un gol pe Camp Nou - Leo Messi intra pe teren in minutul 55 in locul lui Vidal!
18:27 29 Sep
GOOOOL MAN CITY! Marcheaza si Aguero, 2-0 cu Brighton
18:04 29 Sep
JUVENTUS - NAPOLI

Cristiano Ronaldo si Dybala sunt titulari!
18:00 29 Sep
GOOOOL BILBAO! De Marcos deschide scorul din centrarea lui Susaeta! Arbitrul a solicitat VAR pentru a verifica un posibil offside, insa a validat pana la urma reusita!

17:57 29 Sep
FINAL! AS Roma castiga derby-ul cu Lazio cu 3-1!
17:48 29 Sep
GOOOOOOL AS ROMA! Fazio face 3-1 in derby-ul cu Lazio cu o lovitura de cap din careu
17:34 29 Sep
GOOOOOL MAN CITY! Sterling deschide scorul in partida cu Brighton! Tottenham are si ea 1-0 in deplasarea de la Huddersfield, gol Kane
GOOOOL! Immobile egaleaza in derby-ul cu Roma cu un sut din careu, insa la putin timp distanta Roma conduce cu 2-1 dupa reusita lui Kolarov din lovitura libera!
16:48 29 Sep
GOOOOOL AS ROMA! Pellegrini deschide scorul in finalul reprizei cu o reluare cu calcaiul din careu! Acesta intrase cu 8 minute mai devreme pe teren, in locul lui Pastore
16:23 29 Sep
FINAL DE MECI! Manchester United pierde pentru a 3-a oara in primele 7 etape de Premier League si poate ajunge pe locul 10 in clasament!
16:22 29 Sep
BARCELONA - BILBAO

16:05 29 Sep
AS ROMA 0-0 LAZIO

16:03 29 Sep
GOOOL WEST HAM! Manchester e ingenuncheata total de reusita lui Marko Arnautovic!
16:00 29 Sep
GOOOL MANCHESTER! Rashford reuseste sa inscrie cu calcaiul, dintr-o lovitura din corner a lui Shaw! Mourinho spera, insa victoria este departe.
15:15 29 Sep

GOOOL WEST HAM! Manchester e in genunchi! Andreyi Yarmolenko mareste diferenta, cu un sut perfect care nu-i da nicio sansa lui De Gea! Reusita vine chiar inainte de finalul primei reprize, in minutul 43.

14:39 29 Sep
GOOOL WEST HAM! Felipe Andreson il invinge pe De Gea inca din minutul 7! Inceput cum nu se poate mai prost pentru echipa lui Mourinho!

13:43 29 Sep
WEST HAM - MANCHESTER UNITED de la 14:30!

Pogba revine in echipa de start a lui United, dupa noile dispute cu Mourinho! Francezul l-a acuzat pe Mourinho ca nu impune stilul de joc potrivit echipei, iar Mourinho l-a mustrat la antrenament. Manchester urmareste victoria in deplasare, la West Ham!
23:31 28 Sep
BAYERN PIERDE PRIMUL LOC IN BUNDESLIGA - Daca Dortmund castiga meciul cu Leverkusen, Reus & compania trec pe primul loc in Germania. Este al doilea joc consecutiv in care Bayern nu castiga dupa 1-1 cu Augsburg.

23:28 28 Sep

FINAL DE MECI LA BERLIN - Surpriza de proportii! Bayern a pierdut la Berlin dupa un joc "palid".

21:57 28 Sep
GOOOOL HERTHA! Ibisevic deschide scorul din penalty
21:00 28 Sep
Iata echipele de start la Hertha Berlin - Bayern Munchen

19:04 28 Sep
CE MECIURI!

Etapa din acest weekend are meciuri directe intre favoritele la titlu in 3 dintre cele mai tari campionate din Europa! In Spania avem reeditarea Supercupei Europei dintre Real Madrid si Atletico Madrid; in Italia este duelul primelor 2 clasate din sezonul trecut si din actualul sezon, Napoli si Juventus; in Anglia se joaca din nou Chelsea - Liverpool la cateva zile dupa intalnirea din Cupa Ligii Angliei - de data asta, ambii antrenori vor folosi cea mai buna echipa disponibila!

Pe langa aceste dueluri intre favoritele la titlu, mai sunt si alte partide tari: Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen, AS Roma - Lazio sau Athletic Bilbao - Barcelona!

18:59 28 Sep