Real Madrid 0-0 Atletico Madrid; Vinicius Jr a debutat la Real | Ronaldo a creat toate golurile! Juventus 3-1 Napoli | Chelsea 1-1 Liverpool

Real Madrid Atletico Madrid Bayern Munchen Chelsea Liverpool Campionate externe Real Madrid - Atletico Madrid LIVE
Live Blog
CAMPIONATE DE 5 STELE
Data publicarii: Sambata 29 Septembrie 2018, 23:05
Data actualizarii: Sambata 29 Septembrie 2018, 23:36

Comentam impreuna cele mai tari faze din principalele campionate ale Europei pe www.sport.ro, Facebook/Sport.ro si m.sport.ro.

19:46 29 Sep
GOOOOOL BAYER! Weiser deschide scorul in derby-ul cu Borussia
19:29 29 Sep
GOOOOOOOOL JUVENTUS! Cristiano Ronaldo centreaza perfect in fata portii iar Mandzukic egaleaza cu o lovitura de cap!
19:14 29 Sep

GOOOOOOOL NAPOLI! Mertens deschide scorul cu o reluare simpla din careu dupa o gafa in apararea lui Juve!

19:07 29 Sep
BAYER LEVERKUSEN - BORUSSIA DORTMUND

Iata rezultatele de astazi din Bundesliga

19:03 29 Sep
GOOOOOOL BARCELONA! Munir egaleaza dupa o faza incredibila a lui Messi care a alergat enorm pentru a recupera mingea si apoi a centrat perfect in fata portii!
18:40 29 Sep
GOOOOL PSG! Neymar deschide scorul pe terenul lui Nice cu un sut de la marginea careului
18:34 29 Sep

CHELSEA - LIVERPOOL

Iata echipele de start

Iata rezultatele de astazi din Premier League

18:33 29 Sep
Moment intampinat precum un gol pe Camp Nou - Leo Messi intra pe teren in minutul 55 in locul lui Vidal!
18:27 29 Sep
GOOOOL MAN CITY! Marcheaza si Aguero, 2-0 cu Brighton
18:04 29 Sep
JUVENTUS - NAPOLI

Cristiano Ronaldo si Dybala sunt titulari!
18:00 29 Sep
GOOOOL BILBAO! De Marcos deschide scorul din centrarea lui Susaeta! Arbitrul a solicitat VAR pentru a verifica un posibil offside, insa a validat pana la urma reusita!

17:57 29 Sep
FINAL! AS Roma castiga derby-ul cu Lazio cu 3-1!
17:48 29 Sep
GOOOOOOL AS ROMA! Fazio face 3-1 in derby-ul cu Lazio cu o lovitura de cap din careu
17:34 29 Sep
GOOOOOL MAN CITY! Sterling deschide scorul in partida cu Brighton! Tottenham are si ea 1-0 in deplasarea de la Huddersfield, gol Kane
GOOOOL! Immobile egaleaza in derby-ul cu Roma cu un sut din careu, insa la putin timp distanta Roma conduce cu 2-1 dupa reusita lui Kolarov din lovitura libera!
16:48 29 Sep
GOOOOOL AS ROMA! Pellegrini deschide scorul in finalul reprizei cu o reluare cu calcaiul din careu! Acesta intrase cu 8 minute mai devreme pe teren, in locul lui Pastore
16:23 29 Sep
FINAL DE MECI! Manchester United pierde pentru a 3-a oara in primele 7 etape de Premier League si poate ajunge pe locul 10 in clasament!
16:22 29 Sep
BARCELONA - BILBAO

16:05 29 Sep
AS ROMA 0-0 LAZIO

16:03 29 Sep
GOOOL WEST HAM! Manchester e ingenuncheata total de reusita lui Marko Arnautovic!
16:00 29 Sep
GOOOL MANCHESTER! Rashford reuseste sa inscrie cu calcaiul, dintr-o lovitura din corner a lui Shaw! Mourinho spera, insa victoria este departe.
15:15 29 Sep

GOOOL WEST HAM! Manchester e in genunchi! Andreyi Yarmolenko mareste diferenta, cu un sut perfect care nu-i da nicio sansa lui De Gea! Reusita vine chiar inainte de finalul primei reprize, in minutul 43.

14:39 29 Sep
GOOOL WEST HAM! Felipe Andreson il invinge pe De Gea inca din minutul 7! Inceput cum nu se poate mai prost pentru echipa lui Mourinho!

13:43 29 Sep
WEST HAM - MANCHESTER UNITED de la 14:30!

Pogba revine in echipa de start a lui United, dupa noile dispute cu Mourinho! Francezul l-a acuzat pe Mourinho ca nu impune stilul de joc potrivit echipei, iar Mourinho l-a mustrat la antrenament. Manchester urmareste victoria in deplasare, la West Ham!
23:31 28 Sep
BAYERN PIERDE PRIMUL LOC IN BUNDESLIGA - Daca Dortmund castiga meciul cu Leverkusen, Reus & compania trec pe primul loc in Germania. Este al doilea joc consecutiv in care Bayern nu castiga dupa 1-1 cu Augsburg.

23:28 28 Sep

FINAL DE MECI LA BERLIN - Surpriza de proportii! Bayern a pierdut la Berlin dupa un joc "palid".

21:57 28 Sep
GOOOOL HERTHA! Ibisevic deschide scorul din penalty
21:00 28 Sep
Iata echipele de start la Hertha Berlin - Bayern Munchen

19:04 28 Sep
CE MECIURI!

Etapa din acest weekend are meciuri directe intre favoritele la titlu in 3 dintre cele mai tari campionate din Europa! In Spania avem reeditarea Supercupei Europei dintre Real Madrid si Atletico Madrid; in Italia este duelul primelor 2 clasate din sezonul trecut si din actualul sezon, Napoli si Juventus; in Anglia se joaca din nou Chelsea - Liverpool la cateva zile dupa intalnirea din Cupa Ligii Angliei - de data asta, ambii antrenori vor folosi cea mai buna echipa disponibila!

Pe langa aceste dueluri intre favoritele la titlu, mai sunt si alte partide tari: Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen, AS Roma - Lazio sau Athletic Bilbao - Barcelona!

18:59 28 Sep