Atacantii romani sunt ON FIRE: Keseru si Stancu au dat gol, Tatarusanu s-a accidentat, Chipciu titular! Meciurile zilei in Europa: Bilbao 0-1 Barca, City 3-1 West Ham, Monaco 3-1 PSG

Premier League Bundesliga la liga Ligue 1 Serie A Campionate externe
Live Blog

Campionate de 5 stele

Data publicarii: Duminica 28 August 2016, 22:11
Data actualizarii: Duminica 28 August 2016, 23:49

Meciurile din cele mai tari campionate ale Europei sunt pe www.sport.ro si Facebook/Sport.ro

23:12 28 Aug

Bogdan Stancu a marcat pentru Genclerbirligi, in meciul cu Osmanlispor, echipa peste care da piept Steaua in Europa League.

Genclerbirligi - Osmanlispor s-a terminat 2-2.

23:10 28 Aug

Keseru a marcat golul de 2-1 pentru Ludogorets, in deplasare cu Lokomotiv Plovdiv. Echipa romanilor Moti, Keseru si Prepelita a fost egalta insa pe final, dupa un gol in minutul 89. Keseru are 4 goluri in ultimele 7 meciuri pentru Ludogorets.

23:06 28 Aug

Austria Vienna, adversara Astrei in Europa League, a facut 1-1 pe terenul lui Ried. O alta adversara a Astrei, Viktoria Plzen, a castigat cu 3-1 pe teren propriu cu Slavia Praga, dupa ce a fost condusa la pauza cu 1-0.

22:40 28 Aug
Tatarusanu s-a accidentat in Fiorentina - Chievo

Ciprian Tatarusanu a fost inlocuit in minutul 40 al meciului cu Chievo. Acesta s-a ciocnit in minutul 30 de Meggiorini si a ramas intins pe gazon, fiind ulterior inlocuit.

21:27 28 Aug
Athletic Bilbao 0-1 Barcelona

Min 21 - GOOOL Barcelona | Croatul Rakitic deschide scorul pe San Mames

Echipele

18:55 28 Aug
Anderlecht 2-2 Gent

Min 93: 2-2! Gazdele sunt egalate in prelungiri dupa un sut superb din voleu, de la marginea careului! Reusita exceptionala a lui Asare!

Min 47: 2-1! Teodorczyk recupereaza o minge in jumatatea oaspetilor, dribleaza doi jucatori si marcheaza la coltul lung.

Min 22: 1-1! Simon egaleaza la doar 2 minute dupa ce gazdele au deschis scorul, cu un voleu superb din 16 metri.

Min 19: 1-0! Penalty pentru Anderlecht, scos de Acheampong. Tielemans inscrie fara probleme!

17:01 28 Aug

ETAPA in ANGLIA

Man City 3-1 West Ham (Sterling '7, '92, Fernandinho '18 / Antonio '58)

ETAPA IN FRANTA

Bordeaux 1-0 Nantes (Rolan '31)

St Etienne 0-0 Toulouse

21:45 Monaco - PSG

ETAPA IN GERMANIA

Hertha 2-1 Freiburg (Darida '62, Schieber '96/ Hofler '93)

Hoffenheim 2-2 Leipzig (Rupp '55, Uth '83 / Kaiser '58, Sabitzer '90)

ETAPA IN ITALIA

Inter 1-1 Palermo (Icardi '72 / Rispoli '48)

FC Zurich, victorie in deplasare

FC Zurich, adversara Stelei in grupa L a UEFA Europa League, a castigat meciul de la Schaffhausen cu 3-1.

Zurich e lider in liga secunda elvetiana, cu 13 puncte dupa 5 meciuri si un golaveraj +9.

Golurile victoriei au fost marcate de Andre Luis (autogol), Armando Sadiku si Kone.

21:05 27 Aug
ACUM LIVE Real Madrid 2-1 Celta Vigo

Min 81 - GOOOL Real | Kroos inscrie si ii readuce pe madrileni in avantaj

Min 67 - GOOOL Celta | Orellana egaleaza pe Bernabeu

Min 60 - GOOOL Real Madrid | Alvaro Morata deschide scorul in primul meci al madrilenilor pe teren propriu din acest sezon

Echipele de start

Real Madrid: Casilla - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Casemiro, Modric, Kroos - Bale, Asensio, Morata
Rezerve: Yanez, Lucas, Danilo, Diaz, Pepe, Kovacic, James Rodriguez

Celta Vigo: Alvarez - Mallo, Roncaglia, Cabral, Jonny - Radoja, Wass - Orellana, Hernandez, Bongonda - Guidetti
Rezerve: Villar, Cheickh, Gomez, Planas, Sene, Pione Sisto, Iago Aspas

20:28 27 Aug
Hull 0-1 Manchester United

Min 90+2 - GOOOL United | Rashford inscrie golul victoriei in minutele de prelungiri, dupa o pasa in fata portii a lui Rooney

19:57 27 Aug
Radu Stefan a fost titular in Lazio 0-1 Juventus (Khedira ' 66)

19:23 27 Aug
Zenit 3-0 Amkar (Giuliano '22, '32, Criscito '88)

Echipa lui Mircea Lucescu a urcat pe locul 3 in campionat, la 2 puncte de liderul TSKA, si la 1 punct de Spartak, care are un meci mai putin disputat.

19:15 27 Aug

Tim Howard, poreclit Captain America dupa paradele de la Cupa Mondiala din Brazilia din 2014, a reusit sa apere un penalty intr-un mod incredibil! Acesta a scos mingea ce se indrepta spre vinclu, in meciul echipei sale, Colorado Rapids, cu Real Salt Lake. In cele din urma, echipa sa a fost invinsa cu 2-1.

18:53 27 Aug

ETAPA IN ANGLIA

19:30 Hull - Man United

Rezultate finale

Chelsea 3-0 Burnley (Hazard '10, Willian '42, Moses '89)
Courtois, Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta, Kante, Willian, Oscar, Matic, Hazard, Costa
Heaton, Lowton, Keane, Mee, Ward, Boyd, Marney, Defour, Arfield, Gray, Vokes

Crystal Palace 1-1 Bournemouth (Dann '93 / King '11)
Mandanda, Ward, Dann, Delaney, Souare, Puncheon, Cabaye, McArthur, Townsend, Wickham, Benteke
Boruc, Smith, Francis, Cook, Daniels, Surman, Arter, Fraser, Ibe, Wilson, King

Everton 1-0 Stoke (Givens augotol '51)
Stekelenburg, Holgate, Jagielka, Williams, Bolasie, Gueye, Barry, Baines, Mirallas, Barkley, Lukaku
Given, Bardsley, Shawcross, Cameron, Pieters, Wanga, Whelan, Diouf, Allen, Arnautovic, Crouch

Leicester 2-1 Swansea (Vardy '32, Morgan '52 / Fer '80)
Schmeichel, Simpson, Morgan, Huth, Fuchs, Mahrez, Drinkwater, Amartey, Albrighton, Okazaki, Vardy
Fabianski, Naughton, Fernandez, Amat, Kingsley, Cork, Fer, Routledge, Sigurdsson, Barrow, Llorente

Southampton 1-1 Sunderland (Rodriguez '85 / Defoe '80 penalty)
Forster, Cedric, Fonte, Van Dijkm, Targett, Romeu, Hojbjerg, Davis, Tadic, Redmond, Austin
Pickford, Manquillo, Kone, Djlobodji, van Aanholt, Januzaj, Rodwell, Gooch, Pienaar, Borini, Defoe

Watford 1-3 Arsenal (Pereyra '57 / Cazorla '10 pen, Sanchez '41, Ozil '45)
Gomes, Kabasele, Kaboul, Prodl, Amrabat, Behrami, Capoue, Guedioura, Holebas, Ighalo, Deeney
Cech, Bellerin, Holding, Koscielny, Monreal, Cazorla, Xhaka, Walcott, Ozil, Oxlade-Chamberlain, Sanchez

Tottenham 1-1 Liverpool (Rose '72 /  Milner '43 pen)

18:31 27 Aug

Koln 2-0 Darmstadt (Risse '11, Modeste '61)
Meciul dintre Koln si Darmstadt a fost intrerupt in minutul 65, la scorul de 1-0, din cauza unei furtuni extrem de violente. Arbitrul a decis sa trimita echipele la vestiar dupa mai multe tunete si fulgere puternice, ce i-au speriat pe jucatori si antrenori. O parte a fanilor s-au retras si ei din tribune.

Augsburg 0-2 Wolfsburg (Didavi '35, Rodriguez '89)

Dortmund 2-0 Mainz (Aubameyang '17, '89 pen / Muto '92)

Frankfurt 1-0 Schalke (Meier '13)

HSV 1-1 Ingolstadt (Wood '30 / Hinterseer '79)

19:30 M'gladbach - Leverkusen

17:54 27 Aug

UPDATE! Meciul s-a reluat dupa o pauza de 10 minute.

ULTIMA ORA. Meciul dintre Koln si Darmstadt a fost intrerupt in minutul 65, la scorul de 1-0, din cauza unei furtuni extrem de violente. Arbitrul a decis sa trimita echipele la vestiar dupa mai multe unete si fulgere puternice.

16:49 27 Aug

23:39 26 Aug
Bayern a demolat-o pe Werder

Bayern a castigat cu 6-0 primul meci din noul sezon, disputat pe teren propriu.

Lewandowski, cu un hat trick, Xabi Alonso, Lahm si Ribery au marcat pentru formatia bavareza.

Echipa folosita de Ancelotti: Neuer - Lahm, Javi Martinez, Hummels, Alaba - Thiago Alcantara, Xabi Alonso, Arturo Vidal - Muller, Ribery, Lewandowski

Au mai jucat: Kimmich, Rafinha si Juan Bernat

20:41 26 Aug
Betis 0-0 Deportivo | Andone a jucat 88 de minute