Veste proasta pentru stelisti! Budescu a iesit accidentat dupa reusita MAGICA din meciul cu Plzen. Cel mai negru scenariu

Calificari
Data publicarii: Marti 25 Iulie 2017, 22:10
Data actualizarii: Marti 25 Iulie 2017, 22:20

Constantin Budescu a iesit in minutul 66 de pe teren.

Budescu a inscris un gol superb cu Plzen si a reusit egalarea la 1 chiar inainte de pauza. Mijlocasul s-a lovit in minutul 66 si a cerut schimbarea. In locul mijlocasului a intrat Achim.

Pierderea lui Budescu poate reprezenta o lovitura extrem de grea pentru Dica, in conditiile in care returul cu Plzen se anunta infernal. Cehii au condus cu 1-0 si 2-1 pe National Arena, iar Steaua a revenit de fiecare data. Teixeira a reusit al doilea gol al Stelei.

Budescu nu putea sa calce pe marginea terenului si se deplasa cu greutate. Gamba mijlocasului era acoperita cu gheata, iar acesta este suspect de o ruptura musculara.