Razbunarea lui Bayern! Finala pe care Manchester United o viseaza si noaptea! Blestemul s-a intors dupa 13 ani:

Anglia
Data publicarii: Duminica 13 Mai 2012, 19:26
Data actualizarii: Duminica 13 Mai 2012, 19:26

City este noua campioana a Angliei, dupa doua goluri in minutele 92 si 94! Man. United traieste un cosmar!

In momentul in care se fluiera finalul de meci de la Sunderland, 1-0 pentru Man. United, Ferguson si ai lui erau campionii Angliei. La cateva secunde, Aguero inscria la City si facea 3-2 pe tabela, aducand astfel trofeul de campioana.

1999, finala Ligii Campionilor. La Barcelona. Man United - Bayern. 1-0 pentru nemti, din minutul 6, prin golul lui Basler. Minutul 91, Sheringham egaleaza. Minutul 93, Solskjær inscrie pentru 2-1 si aduce trofeul pe Old Trafford.

City si United au terminat la egalitate de puncte, 89, dar "cetatenii" au devenit campioni la golaveraj. Acesta este al treilea titlu din istoria lui City, dupa cele castigate in 1936/1937 si 1967/1968.