Brentford - Tottenham brentford Tottenham Anglia
Data publicarii: Luni 26 Decembrie 2022, 16:34
Data actualizarii: Luni 26 Decembrie 2022, 16:34

Meciul dintre Brentford și Tottenham s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.

Brentford a condus formația pregătită de Antonio Conte cu 2-0, dar nu a reușit să câștige cele trei puncte.

Brentford - Tottenham s-a încheiat la egalitate, 2-2

Janelt a deschis scorul pentru gazde în minutul 15, iar Brentford a intrat la pauză cu avantajul unui singur gol. În partea secundă, Toney a dus scorul la 2-0 în minutul 54, dar bucuria echipei lui Thomas Frank nu a durat mult.

Harry Kane a redus din diferență în minutul 65, iar Pierre-Emile Hojbjerg și-a trecut numele pe lista marcatorilor în minutul 71 și a stabilit scorul final, 2-2.

În urma acestui rezultat, Tottenham a urcat a rămas pe locul patru, cu 30 de puncte, la egalitate cu Newcastle, care are un meci mai puțin.

Brentford are 20 de puncte, ocupă locul nouă în Premier League și a ajuns la patru meciuri consecutive fără înfrângere.

• Brentford: Raya - Zanka, Pinnock, Mee - Roerslev Rasmussen, Jensen, Norgaard, Janelt, Henry - Mbeumo, Toney
  • Tottenham: Forster - Tanganga, Lenglet, Dier - Doherty, Bissouma, Hojbjerg, Perisic - Kulusevski, Kane, Son