Un pusti de 18 ani a facut SHOW la Universitatea in ultimul amical: 2-0 cu Karpaty Lvov! VIDEO: Cum jongleaza ca Ronaldo!

Universitatea Cluj Vlad Morar Amicale
Data publicarii: Vineri 01 Iulie 2011, 19:46
Data actualizarii: Vineri 01 Iulie 2011, 19:51

U Cluj 2-0 Karpaty Lvov | Un pusti de 18 de ani de la U Cluj a marcat in amicalul Universitatii cu Karpaty in cantonamentul din Austria. Pustiul e comparat cu Mutu.

Ardelenii au deschis scorul in minutul 80 prin Vlad Morar. Atacantul in varsta de 18 ani a preluat de langa un fundas advers si a marcat cu un sut la coltul lung. Scorul final a fost stabilit in minutul 89 de catre fundasul Szilagyi Zsolt, care a deviat in plasa un sut al aceluiasi Morar.

Ionut Badea a trimis in teren urmatorul 11: Matache – Achim, Abrudan, Pele, Mendy – Pacurar, Nasser, Bostina – Machado, Niculescu, Cristea. Dupa pauza, pe teren au intrat Bazzi, Voican, Morar, Cojocnean, Marinescu, Szukala, Szilagyi, Tony, Busca si Nicola.

Urmatorul meci de pregatire al Universitatii Cluj va avea loc luni, 4 iulie, de la ora 19.30, impotriva campioanei din Azerbaijan, Neftci Baku.

Pustiul Vlad Morar este numit Mutu al Universitatii si a facut show total: a aratat ca stie sa jongleze ca Ronaldo! Vezi VIDEO