Anglia e invincibila: Anglia 2-1 Slovenia! VEZI golul lui Defoe!

Data publicarii: Sambata 05 Septembrie 2009, 22:56
Data actualizarii: Sambata 05 Septembrie 2009, 23:24

Anglia a batut cu 2-1 pe Slovenia intr-un amical inainte de meciul cu Croatia. Echipa lui Capello este pe locul 1 in grupa 6 cu 21 de puncte.

Anglia face senzatie si in amicale. Cu 7 victorii in preliminariile pentru CM din 2010, elevii lui Capello au batut cu 2-1 pe Slovenia intr-un meci amical. Anglia a deschis scorul in minutul 31 prin Lampard,care a executat fara probleme un penalty contestat, obtinut de Rooney. Intra in teren in repriza a doua, Defoe si-a asigurat locul la nationala. El a inscris pentru 2-0 din marginea careului si a rezolvat meciul. Slovenia a punctat pentru Ljubijankic in minutul 85.

Anglia: Green, Johnson, Upson, Terry, Ashley Cole, Wright-Phillips, Lampard, Barry, Gerrard, Rooney, Heskey.
Rezerve: Foster, Lescott, Brown, Bridge, Carrick, Beckham, Cahill, Young, Lennon, Milner, Robinson, Defoe, Crouch, Carlton Cole.

Slovenia: Handanovic, Brecko, Suler, Cesar, Jokic, Radosavljevic, Koren, Kirm, Dedic, Birsa, Novakovic.
Rezerve: Seliga, Komac, Mavric, Stevanovic, Ljubijankic, Krhin, Zlogar, Pecnik, Ilic, Dzinic.