BRONZ la spada! Romania a cucerit o noua medalie la campionatele mondiale! Transmite-le un  mesaj fetelor:

Ana Maria Branza Alte sporturi
Data publicarii: Duminica 11 August 2013, 18:25
Data actualizarii: Duminica 11 August 2013, 18:34

►Cum poate arata Finala de la Rio? Portugalia - Olanda, miercuri 22:30, IN DIRECT la Sport.ro si Voyo.ro!

Echipa feminina de spada a Romaniei, formata din Ana Maria Branza, Simona Pop Deac, Maria Udrea si Raluca Sbircia, a castigat, duminica, medalia de bronz la Campionatele Mondiale de scrima de la Budapesta, impunandu-se, cu 33-28, in meciul pentru locul 3 cu Franta.

Evolutia scorului a fost urmatoarea: Ana Maria Branza - Auriane Mallo 4-5, Raluca Sbircia - Josephine Jacques Andre Coquin 5-10, Simona Pop Deac - Lauren Rembi 10-14, Maria Udrea - Auriane Mallo 13-16, Ana Maria Branza - Lauren Rembi 19-21, Simona Pop Deac - Josephine Jacques Andre Coquin 19-22, Maria Udrea - Lauren Rembi 21-24, Simona Pop Deac - Auriane Mallo 25-25, Ana Maria Branza - Josephine Jacques Andre Coquin 33-28.

Sportivele romane au trecut in primul tur de Danemarca (45-14), in optimi de Venezuela (45-30) si in sferturi de Coreea de Sud, scor 36-32. In semifinale, Romania a fost invinsa de Rusia, cu 44-33, ajungand astfel sa joace pentru locul 3.

Sursa: Mediafax