LEGIA Varsovia, in pericol de eliminarea din Liga! Cei 10 adversari pe care ii poate intalni Steaua inainte de play-off

Legia Varsovia Steaua Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 16 Iulie 2014, 22:30
Data actualizarii: Miercuri 16 Iulie 2014, 23:42

Steaua o poate intalni din nou pe Legia Varsovia in preliminariile Ligii

Steaua a reusit sa castige in Norvegia cu 1-0 in fata celor de la Stromsgodset si se poate gandi deja la urmatorul adversar din turul 3 al preliminariilor Ligii Campionilor. Daca Steaua se califica si nu se intampla alta minune in turul asta, in turul urmator Steaua ar putea pica cu:

Aalborg

Legia Varsovia poate fi evitata doar daca aceasta e eliminata sau daca doi din capii de serie sunt eliminati in acest tur, adica: Celtic, BATE, Sparta Praga, Dinamo Zagreb, Ludogorets, Maccabi Tel Aviv si Seriff Tiraspol.
Sanse mai mari sa fie eliminate au: BATE (0-0 acasa in tur cu Skenderbeu) si... cam atat. Deci nu prea poate scapa de Legia decat daca e Legia eliminata. Legia joaca ultimul meci al serii cu St Patricks iar in minutul 75 polonezii erau condusi cu 1-0 dupa golul lui Fagan din minutul 38. La ultima faza a meciului, Radovic a reusit sa egaleze astfel ca s-a terminat 1-1! Irlandezii au insa prima sansa la calificare!

Tragerea e vineri. De la 14 afli detali LIVE la sport.ro si despre adversarii urmatori pentru Petrolul si CFR, respectiv primul adversar al Astrei in Europa League