2. Sahtior 8p
3. Bilbao 4p
4. BATE 3p

23:36 25 Nov

Min 90+1: Agueroooooo face hattrick-ul si City intoarce scorul. Este 3-2 si campioana Angliei viseaza din nou la calificare. Ce meci vom avea in ultima etapa: AS Roma - Manchester City!!

City, Roma si TSKA Moscova sunt la egalitate de puncte in grupa E.

23:31 25 Nov

Min 87 - Fenomenalul Leo Messi inscrie cel de-al 3-lea gol al serii, Barcelona conduce cu 4-0 in meciul cu APOEL. DETALII AICI

23:30 25 Nov

Min 85 - Kun Aguero marcheaza pentru 2-2 si o tine pe Manchester City in viata. City - Bayern se face 2-2, cu cinci minute inainte de final, si la acest scor City are nevoie de o victorie in ultima etapa, la Roma, pentru a se califica in optimi.

23:28 25 Nov

Min 83 - Cavani inscrie si el in poarta lui Ajax, PSG conduce cu 3-1.

23:26 25 Nov

Min 80 - Zlatan Ibrahimovici inscrie golul care o mentine pe PSG pe prima pozitie in clasament, peste Barcelona. PSG o conduce pe Ajax cu 2-1.

23:22 25 Nov

Drogba este primul jucator african care marcheaza 50 de goluri in competitiile europene.

23:20 25 Nov

Min 78 - Chelsea face scorul serii in Champions League. Drogba si Ramires au dus scorul la 5-0, cu doua goluri intr-un interval de doua minute ('76 si '78).

23:14 25 Nov

Min 68 - Ajax a egalat-o pe PSG, 1-1, prin golul marcat de Davy Klassen.

23:13 25 Nov

Min 68 - Sahtior este condusa pe teren propriu de Bilbao cu 1-0, dupa golul inscris de Mikel San Jose. Echipa lui Mircea Lucescu este calificata in optimile Champions League, indiferent de rezultatul din aceasta seara.

22:56 25 Nov

Repriza secunda a meciului de la Lisabona intarzie sa inceapa, din cauza unei defectiuni la instalatia de nocturna. Meciul a fost intrerupt si ar putea fi amanat.

22:33 25 Nov

Min 44 - Bayern Munchen e fenomenala - a dat doua goluri in inferioritate numerica si a intors rezultatul in partida cu Manchester City. Nemtii conduc cu 2-1, iar campioana Angliei este eliminata la acest scor. DETALII AICI

22:28 25 Nov

Min 39 - Leo Messi bate record dupa record si avem parte de o seara speciala in Champions League - starul Barcelonei a devenit cel mai bun marcator din istoria competitiei, dupa ce a inscris in poarta lui APOEL. Barca conduce cu 2-0.

22:25 25 Nov

Min 35 - Sporting - Maribor 2-0, dupa golul marcat de Nani. Portughezii au sansa sa urce pe locul 2 in grupa, daca Schalke pierde in fata lui Chelsea in aceasta seara.

22:21 25 Nov

Min 29 - Chelsea o conduce pe Schalke cu 2-0, dupa golul marcat de Willian. Cu o victorie in aceasta seara, Chelsea isi asigura calificarea de pe prima pozitie.

22:18 25 Nov

Min 27 - Barca deschide scorul meciul cu APOEL Nicosia. Acesta este primul gol marcat de Suarez in tricoul Barcelonei.

22:12 25 Nov

Min 23 - Kun Aguero inscrie din penalty in Manchester City 1-0 Bayern Munchen. Au trecut 350 de minute de la ultimul gol primit de Bayern in toate competitie.

22:10 25 Nov

Suporterii lui Chelsea nu l-au uitat pe Di Matteo. Actualul om de pe banca lui Schalke este singurul antrenor care a adus trofeul Champions League pe Stamford Bridge.

22:06 25 Nov

Min 10 - Carlos Mane deschide scorul in Sporting 1-0 Maribor

21:55 25 Nov

Min 2 - John Terry marcheaza primul gol al serii, Chelsea o conduce pe Schalke cu 1-0. Terry a marcat cu capul, dupa centrarea din corner a lui Fabregas.

4. Manchester City 2p

In celalalt meci al grupei, TSKA si AS Roma au terminat la egalitate, 1-1.

4. Bilbao 1p

In celalalt meci al grupei, Porto a invins-o pe BATE cu 3-0.

20:54 25 Nov

GOOOL CSKA! Lucrurile raman foarte complicate in grupa E!

Vetaranul Berezutski a egalat la ultima faza. Roma si CSKA raman la egalitate de puncte, 5 la numar. City, cu doua puncte, poate spera, dar trebuie sa castige de la 21:45 cu Bayern Munchen!

20:26 25 Nov

'66 BATE Borisov 0-2 Porto | Hector Herrera '56 si Jackson Martinez '65 au marcat pentru portughezi, care isi asigura calificarea de pe prima pozitie cu o victorie in Belarus.

19:50 25 Nov

'44 TSKA 0-1 AS Roma | Totti deschide scorul cu un minut inainte de pauza. Lovitura libera executata de Totti a fost o torpila care nu i-a dat nicio sansa lui Akinfeev.

In celalalt meci, BATE - FC Porto, scorul este in continuare egal, 0-0.

18:50 25 Nov

Doua meciuri sunt programate sa inceapa la ora 19.00: TSKA Moscova - AS Roma si BATE Borisov - FC Porto.

Iata echipe de start la BATE - Porto:

18:27 25 Nov

Echipele de start la TSKA Moscova - AS Roma:

09:51 25 Nov
Sahtior isi poate asigura primavara in UCL

Cu 8 puncte in 4 meciuri, Sahtior joaca in fata lui Bilbao, azi la 21:45, ca sa-si asigure calificarea in primavara Ligii. Bilbao nu mai are sanse sa mearga mai departe in Liga. Are un singur punct si e pe ultimul loc. Pe 3 e BATE, cu 3 puncte.

"Nu conteaza ca Bilbao nu are sansa in grupa asat. Orice club, in Champions League, este motivat sa joace pentru imaginea sa. Sunt sigur ca vor da 100%. Faptul ca au adus cei mai buni jucatori sa joace cu noi spune totul", a spus Mircea Lucescu inainte de meci.

Porto conduce in grupa lui Sahtior, cu 10 puncte. Sahtior - Bilbao e azi la 21:45.

09:09 25 Nov