Dezastru! Dezastru! Dezastru! Bayern a fost spulberata la Wolfsburg, Bundesliga e in stare de soc VIDEO

Bayern Munchen Bundesliga Wolfsburg Germania
Data publicarii: Sambata 31 Ianuarie 2015, 02:36
Data actualizarii: Sambata 31 Ianuarie 2015, 09:49

Bayern a primit 4 goluri tot turul in Bundesliga. De una singura, Wolfsburg i-a dat in 90 de minute la fel de multe la prima aparitie intr-un joc oficial pe 2015!

4-1 s-a terminat derby-ul etapei din Germania! Wolfsburg a distrus-o pe Bayern, dar distanta pana la primul loc ramane uriasa. Bogatii lui Guardiola mai au 8 puncte avans.

A fost drama pentru Bayern, care a intrat in stare de soc la pauza. Dost a reusit dubla in primele 45 de minute. Partea a doua i-a apartinut belgianului De Bruyne, si el marcator de doua ori. Bernat a fost singurul cu gol la Bayern. Spaniolul a redus scorul la 3-1 in minutul 55.