Barca ameninta La Liga ca merge la FIFA si UEFA | Real Madrid 2-0 Espanyol. Dubla Isco

Chelsea Manchester City Campionate externe
Live Blog
CAMPIONATE DE 5 STELE
Data publicarii: Duminica 01 Octombrie 2017, 16:24
Data actualizarii: Duminica 01 Octombrie 2017, 23:41

Vezi toate rezultatele din cele mai importante campionate din Europa si ce fac romanii in acest weekend pe www.sport.ro, m.sport.ro si in aplicatia Sport.ro.

23:43 01 Oct
FINAL DE MECI! Real Madrid castiga cu 2-0 cu Espanyol si este pe locul 5 in clasament?

1 Barcelona 7m 21pct
2 Sevilla 7  16pct
3 Valencia 7 15pct
4 Atletico Madrid 7 15pct
5 Real Madrid 7 14pct
23:14 01 Oct
GOOL REAL MADRID! Isco reuseste dubla cu un sut din careu!

22:17 01 Oct
GOOL REAL MADRID! Isco deschide scorul din pasa lui Ronaldo

22:00 01 Oct
Fanii celor de la Real Madrid au fluturat steaguri ale Spaniei inainte de startul partidei
21:22 01 Oct
Iata echipele de start la Real Madrid - Espanyol

20:58 01 Oct
FINAL! Anderlecht castiga derby-ul dupa reusita lui Onyekuru din minutul 89
20:43 01 Oct
Nicolae Stanciu are 10 minute la dispozitie sa isi ajute echipa sa castige derby-ul!
20:39 01 Oct
Este 0-0 in continuare la Anderlecht - Standard Liege iar singurul roman care e pe teren acum este Razvan Marin. Alex Chipciu a fost schimbat, Stanciu e tot pe banca
20:35 01 Oct
Liverpool se incurca din nou, 1-1 la Newcastle. Joselu a egalat dupa reusita superba a lui Coutinho. Liverpool e pe 7, la 7 puncte in spatele primelor 2 clasate, Man City si Man United

19:20 01 Oct
Chipciu vs Razvan Marin in derby-ul etapei din Belgia, Anderlecht - Standard Liege! Stanciu este rezerva
19:10 01 Oct
O noua plecare la Barcelona - Jordi Mones a anuntat la Radio Catalunya ca si-a dat demisia pe parcursul partidei cu Las Palmas. Atat acesta, cat si Carles Vilarrabi nu au fost de acord cu decizia ca partida sa se dispute chiar si fara spectatori.

19:05 01 Oct
FINAL! Barcelona castiga cu 3-0 in fata celor de la Las Palmas in fata unui stadion gol. Busquets si Messi de 2 ori au inscris. "Cea mai trista victorie" scriu cei de la Marca.
19:03 01 Oct
GOOOOOL LIVERPOOL! Coutinho deschide scorul in deplasare la Newcastle cu un sut formidabil!
18:59 01 Oct
Decizia ca partida sa se dispute fara spectatori a fost o mare dezamagire pentru o familie din Australia! Nu numai ca nu au putut sa vada meciul de pe stadion, dar biletele erau cumparate de acum 3 luni iar dorinta lor era sa-l vada pe .. Neymar!

In ciuda faptului ca brazilianul s-a transferat la PSG, australienii au decis sa faca drumul pana la Barcelona. Cand au ajuns la stadion au gasit portile inchise si nu au inteles ce se intampla. Un jurnalist de la AS le-a explicat toata situatia.

18:50 01 Oct
Barca ameninta Liga Spaniola cu FIFA si UEFA!

Barcelona a anuntat ca va cere o explicatie din partea La Liga pentru faptul ca nu a permis ca partida cu Las Palmas sa fie amanata. Bartomeu a anuntat la Radio Catalunya ca va duce cazul la FIFA si UEFA: "Vrem sa primim o explicatie pentru ca este incomprehensibil faptul ca nu au vrut sa fie suspendat meciul. Vom merge pana la ultima instanta si vor exista consecinte!"

Bartomeu si-a asumat decizia de a se juca fara spectatori, insa a spus ca a s-a consultat cu "managerii, executivii si jucatorii".
18:43 01 Oct

GOOOOOOL BARCELONA! Messi inscrie ca la antrenament dupa pasa superba a lui Denis Suarez care l-a lasat singur cu portarul! Messi a trecut fara probleme pe langa portar si a inscris in poarta goala!

Messi reuseste dubla cateva minute mai tarziu!

18:33 01 Oct
Un nou pas gresit pentru Bayern! 2-2 cu Hertha si Dortmund are 5 puncte avans in clasament! Bayern are o infrangere si 2 egaluri in primele 7 etape! In tot sezonul trecut a avut 2 infrangeri si 7 egaluri.
18:23 01 Oct
GOOOOOOL BARCELONA! Busquets deschide scorul imediat dupa pauza dupa o faza fixa trimisa spre mijlocasul Barcei, Busquets inscriind cu capul!
18:09 01 Oct
Situatia din regiune i-a afectat vizibil pe jucatorii Barcelonei care au facut o prima repriza slaba si au avut o posesie de doar 45%!
18:00 01 Oct

UPDATE 18.02 | Fanii au ramas in fata stadionului si protesteaza impotriva conducerii clubului, in special a lui Bartomeu, acuzandu-l ca a cedat la presiunile de la Madrid! Vicepresedintele clubului, Carles Vilarrubi, a anuntat ca isi va da demisia conform presei din Spania.

Ora 16.45
| Imagini cu fanii Barcelonei asteptand la porti sa afle daca partida cu Las Palmas se va disputa pana la urma

17:56 01 Oct

Bayern nu isi revine nici dupa plecarea lui Ancelotti! A condus cu 2-0 la Berlin pe Hertha dupa golurile lui Hummels si Lewandowski, insa a fost egalata cu jumatate de ora inainte de final! Duda si Kalou au marcat de 2 ori in 5 minute!

Bayern risca sa ramana la 5 puncte insa spatele lui Dortmund!

17:14 01 Oct
Marca: Pique nu a vrut sa joace!

Jurnalistii spanioli anunta ca Gerard Pique s-a certat cu colegii in vestiar, nedorind sa joace in partida cu Las Palmas! Doar o parte din jucatori au iesit pe teren la incalzire, Pique fiind unul dintre cei care au refuzat in prima faza! Dupa ce s-a decis ca partida sa aiba loc fara spectatori, Pique si ceilalti jucatori care nu doreau sa evolueze au cedat si au iesit pe teren pentru incalzire.
16:58 01 Oct
Barca a anuntat echipa de start! Jucatorii celor de la Las Palmas au facut deja incalzirea inainte de meci in timp ce cei ai Barcei au asteptat o decizie oficiala! Sunt sanse ca partida sa inceapa cu cateva minute intarziere
16:52 01 Oct

OFICIAL! Partida se joaca cu portile inchise!

FC Barcelona a anuntat oficial ca meciul cu Las Palmas se va disputa de la ora 17.15, insa accesul spectatorilor nu va fi permis din cauza tensiunilor din Catalunya!

“FC Barcelona condamna actiunile care au avut loc astazi in multe localitati din Catalonia pentru impiedicarea exercitarii dreptului democratic si libera exprimare a cetatenilor. Avand in vedere caracterul exceptional al celor intamplate, Consiliul Director a decis ca meciul de astazi cu Las Palmas sa se dispute cu portile inchise, dupa ce Liga Spaniola de Fotbal a refuzat sa il amane”, se arata in comunicatul gruparii catalane.

16:43 01 Oct
"Daca partida nu este suspendata, intram pe teren!"

Grada de Animación, o parte a galeriei celor de la FC Barcelona, a amenintat ca va intrerupe disputarea partidei dintre Barcelona si La Palmas daca aceasta va incepe. "In fata revoltei generata de tratamentul la care sunt supusi catalanii, cerem clubului FC Barcelona sa suspende meciul si, daca nu fac ei asta, o vom face noi. Vom intra pe teren in minutul 1 si vom protesta pasnic pe gazon pentru violentele la care am fost supusi astfel incat sa vada o lume intreaga si apoi continua sa aparam spiritul votului si al democratiei" este comunicatul emis de galerie.

16:00 01 Oct

Barca pierde cu 3-0?

UPDATE 16:30 Meciul se poate juca cu portile inchise, anunta AS!

Barcelona a anuntat unilateral ca suspenda partida cu Las Palmas din La Liga! Liga profesionista din Spania si Federatia au decis ca partida trebuie sa se joace, astfel ca Barcelona risca sa piarda cu 3-0 la masa verde daca nu intra pe teren!

Sefii Barcei au hotarat ca partida nu se poate juca, de teama unor incidente. Au anulat dineul oficial inainte de partida. Cei de la Las Palmas aveau pregatite echipamente cu steagul Spaniei imprimat pe tricourile de joc.

Situatia este ciudata pentru jucatori, care se afla in vestiar si asteapta o decizie finala. Cei de la Las Palmas au iesit deja pentru a inspecta suprafata de pe Camp Nou. Ziarul AS anunta ca Federatia a garantat pentru siguranta jucatorilor si a anuntat ca Barca va pierde la masa verde daca nu va intra pe teren.

15:44 01 Oct
Sociedad 4-4 Betis!

Fara Tosca, accidentat, Betis a obtinut o remiza spectaculoasa in deplasare la Real Sociedad, scor 4-4. Evolutia scorului a fost incredibila, cu gazdele reusind egalarea cu 4 minute inainte de final.

15:39 01 Oct

Napoli a urcat pe primul loc in Serie A, cel putin pana la partida lui Juventus cu Atalanta de diseara. Napoletanii au un atac formidabil in acest sezon, cu 40% mai multe goluri marcate in plus fata Juve, 25-18. Chiriches nu s-a aflat in lot din cauza accidentarii suferite in urma cu cateva saptamani.

13:11 01 Oct

Meciul Barcei, AMANAT!

Federatia catalana a suspendat toate partidele de azi din regiune, inclusiv Barca - Las Palmas! Decizie se aplica la toate categoriile de varsta, cu partidele programate incepand cu ora 14:00. Reprogramarile vor fi anuntate in scurt timp. Barcelona are o problema din cauza programului incarcat, iar Liga cauta in aceste momente solutii.

Sefii Barcei au convocat o sedinta de urgenta pentru a stabili daca vor amana sau nu meciul de azi cu Las Palmas, programat la 17:15.

In Catalunia se voteaza azi pentru independenta, insa referendumul a fost declarat ilegal, iar mai multe incidente au avut loc deja la sectiile de votare. Sefii clubului se tem de eventiale ciocniri violente cu fortele de ordine si vor lua o decizie in scurt timp in privinta partidei.

Partida se anunta exploziva, daca va avea loc. Las Palmas a primit acceptul ligii din Spania sa joace cu steagul Spaniei pe piept!

Pique a votat deja pentru independenta Cataluniei, insa de maine va merge la lotul Spaniei.

Xavi considera "o rusine" faptul ca oamenii nu pot vota liberi pentru independenta.

09:57 01 Oct
FC Nantes, cu portarul Ciprian Tatarusanu integralist, a invins, sambata, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa FC Metz, in etapa a saptea din campionatul Frantei.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Sala, in minutul 3, iar de la Metz, Roux a ratat un penalti in ultimele minute ale jocului. Acesta a inscris initial, insa arbitrul l-a pus sa repete lovitura pentru ca jucatorii au intrat in careu inainte de executie. La reluare, jucatorul a trimis peste poarta lui Tatarusanu! VIDEO AICI.

"Arbitrul nu a fost corect", au comentat cei de la Metz la finalul partidei.

FC Nantes este pe locul trei in campionatul francez, cu 16 puncte.

Alte rezultate de sambata, din Ligue 1:

Guingamp-Toulouse  1-1

Rennes-Caen 0-1

Dijon-Strasbourg 1-1

Partidele Troyes-Saint-Etienne, Angers-Lyon si Nice-Marseille se disputa duminica.
23:06 30 Sep
Bilantul actualizat al accidentului de la Amiens: 29 de raniti, 6 in stare grava!

22:59 30 Sep
Meci nebun in Turcia! Galatasray a castigat cu 3-2, in prelungiri, contra romanilor de la Karabuk! Toti cei 5 au fost titulari la Istanbul! Latovlevici a intrat la Galata in minutul 66, in locul lui Linnes.

Torje a contribuit cu pasa decisiva la golul inscris de Yatabare, in minutul 27. Karabuk a pierdut in minutul 90+1, dupa golul lui Maicon.

22:13 30 Sep
22:08 30 Sep
Informatii de ultima ora anunta ca sunt 20 de raniti, dintre care 3 sunt in stare grava!

22:04 30 Sep
Meciul de la Amiens a fost SUSPENDAT!

21:43 30 Sep
Medicii celor doua echipe se ocupa si ei de fanii loviti.

21:37 30 Sep
Fortele de securitate au intervenit imediat. Mai multi suporteri au primit ingrijiri medicale. Din primele informatii, niciunul nu are fracturi, lovituri sau rani care sa-i puna viata in pericol! AICI ai momentul in care gardul de sustinere s-a prabusit sub presiunea fanilor lui Lille!

21:32 30 Sep
21:27 30 Sep

Scene socante in Ligue 1! Meciul dintre Amiens si Lille este intrerupt, dupa ce grilajul care ii tinea pe fanii lui Lille a cedat la bucuria de la gol a fanilor oaspeti!

20:57 30 Sep
GOOOOOL MAN CITY! De Bruyne deschide scorul cu un sut cu stangul de la marginea careului! La acest scor, City se intoarce pe primul loc, avand un gol in plus marcat fata de United!
20:25 30 Sep
Lovitura pentru Chelsea in prima repriza - Morata s-a accidentat la coapsa si a fost inlocuit cu Willian
19:18 30 Sep

Inscrie si Mbappe! Bordeaux era neinvinsa pana la acest meci. In minutul 90 a marcat Malcom din penalty. 6-2!

A fost prima data in istoria lui PSG in partidele oficiale cand echipa a inscris de 5 ori in prima repriza!

Vezi aici reusita superba a lui Draxler cu un voleu din careu

19:05 30 Sep

Iata echipele de start la Chelsea - Manchester City
18:45 30 Sep

GOOOL PSG! Neymar a fost lasat de Cavani sa bata penalty-ul! Este 5-1 cu Bordeaux (Sankhare a marcat pentru oaspeti, Draxler a inscris in finalul primei reprize)

18:44 30 Sep
Man United se distanteaza! Fellaini reuseste dubla, inscrie si Lukaku
18:18 30 Sep

PSG a inceput fantastic partida cu Bordeaux! Neymar si Cavani au marcat in primele 12 minute! Meunier a marcat in minutul 22!

Neymar a reusit sa deschida scorul cu o lovitura libera superba - VIDEO AICI

18:14 30 Sep
Incredibil! Aubameyang a incercat sa inscrie cu panenka in minutul 80, insa executia lui de la 11 metri a fost prinsa de portarul advers!
18:07 30 Sep
Mainz egaleaza!
17:49 30 Sep
Alexandru Maxim a intrat pe teren in minutul 59 in Wolfsburg - Mainz. Gazdele au deschis scorul prin Guilavogui in minutul 55
17:37 30 Sep
GOOL UNITED! Fellaini inscrie din centrarea lui Ashley Young
17:12 30 Sep
Tripleta MCN (Mbappe - Cavani - Neymar) este pe teren pentru PSG in duelul cu Bordeaux de la ora 18.00
17:07 30 Sep
GOOOL MAN UNITED! De doar 2 minute a avut nevoie echipa lui Mourinho sa deschisa scorul cu Palace! Mata a inscris din pasa lui Rashford
16:59 30 Sep

GOOOL BORUSSIA! Kagawa inscrie cu un lob superb din careu!

16:52 30 Sep