Tosca si-a dat autogol pe Camp Nou in Barcelona 2-0 Betis! Andone a ratat PENALTY: Deportivo 0-3 Real Madrid

Campionate externe
Live Blog
FOTBAL DE 5 STELE
Data publicarii: Duminica 20 August 2017, 20:38
Data actualizarii: Luni 21 August 2017, 01:04

Comentam impreuna tot ce se intampla in marile campionate ale Europei!

22:36 20 Aug

23:15 Deportivo - Real Madrid

MIn 90: Searea neagra pentru Andone! Atacantul roman a ratat penalty!

Min 69: GOL REAL! Kroos inscrie cu un sut de la distanta!

Min 26: GOL REAL! Casemiro reia din apropiere centrarea lui Marcelo.

Min 20: GOL REAL! Bale deschide scorul!

Min 7: ANDONEEEE! Atacantul roman rateaza singur cu Navas!

Min 5 Ocazie uriasa pentru Florin Andone!

20:21 20 Aug

Barcelona 2-0 Betis

Min 39: GOL BARCA! Sergi Roberto inscrie!

Min 35: TOSCA si-a dat autogol! Click aici pentru VIDEO

Alin Tosca e titular pe Camp Nou impotriva Barcelonei. Catalanii sunt fara Suarez, si ataca cu Messi, Paco Alcacer si Deulofeu.

17:23 20 Aug

Tottenham 1-2 Chelsea

MIN 88 - GOOOL CHELSEA! Alonso inscrie din nou, dupa o contra fulger al lui Chelsea!

MIN 82 - GOOOL TOTTENHAM!
Autogol incredibil al lui Batshuayi! VIDEO AICI!

MIN 24 - GOOOL CHELSEA
| Marcos Alonso executa fabulos o lovitura libera care se duce in coltul drept de sus al portii

Echipele de start

15:00 20 Aug

Anderlecht 2-3 St Truiden

Anderlecht a deschis scorul in minutul 18 prin Bruno, insa 3 minute mai tarziu St Truiden a egalat prin Boli. Hanni a ratat un penalty pentru echipa lui Chipciu si Stanciu.

In minutul 53, oaspetii au trecut la conducere prin golul marcat de Legear. Botaka a marit diferenta in favoarea lui St Truiden in minutul 66. Teodorczyk a profitat de o greseala in apararea lui St Truiden si a inscris pentru gazde in minutul 87.

Chipciu a fost titular la Anderlecht, iar Stanciu a intrat in minutul 77.

12:37 20 Aug
Meciurile de azi din Europa:

21:51 19 Aug

Girona 2-2 Atletico Madrid

Surpriza in prima etapa din La Liga! Stuani a marcat de doua ori pentru gazde, in minutele 22 si 25. Correa si Jimenez au adus egalarea, iar Griezmann a fost eliminat.

20:49 19 Aug

Guimaraes 0-5 Sporting

Sporting s-a dezlantuit la meciul de campionat din deplasare cu Guimaraes. Fernandes a deschis scorul in minutul 3, iar golgheterul Dost a reusit dubla in minutele 21 si 24. Fernandes a marcat pentru a doua oara in minutul 59, iar Silva a inscris in minutul 85.

Jese, debut cu gol la Stoke!

In minutul 47, jucatorul imprumutat de la PSG la Stoke, Jese, a deschis scorul din pasa lui Berahino, in partida impotriva lui Arsenal.

18:52 19 Aug

Maxim, titular in infrangerea cu Hanoover '96!

Mijlocasul Alexandru Maxim a fost titular in meciul pierdut de FSV Mainz 05 cu 0-3 in fata lui Hanoover '96, din prima etapa a campionatului Germaniei.

17:54 19 Aug
Ianis Hagi, in lotul Fiorentinei cu Inter Milano!

Mijlocasul Ianis Hagi a fost convocat de antrenorul Stefano Pioli pentru meciul impotriva lui Inter Milano. Ianis va purta numarul 11 la Fiorentina si va avea inscriptionat numele "Hagi".
17:32 19 Aug
Tosca, in lot impotriva Barcelonei!

Alin Tosca a fost inclus in lotul oficial pentru partida dintre Betis Sevilla si Barcelona. Fostul fundas stelist a debutat pentru Betis chiar intr-un meci impotriva catalanilor, terminat 1-1. Jucatorul a fost adus la Betis de la Steaua pe suma de 1 milion de euro si a avut 17 aparitii in tricoul spaniolilor.

16:54 19 Aug

Liverpool 1-0 Crystal Palace

16:52 19 Aug
Andone, titular cu Real!

Florin Andone si-a revenit dupa accidentare si pooate sa intre maine seara contra lui Real Madrid, in prima etapa din campionatul spaniol. Ziarul AS scrie ca Andone s-a antrenat normal in aceasta dimineata cu Deportivo si va fi apt de joc.
16:51 19 Aug
Mourinho face istorie la United!

Manchester United a obtinut a doua victorie la rand cu 4-0 in primele 2 etape, cel mai bun start de sezon din ultimii 110 ani!

16:34 19 Aug
Gotze joaca intr-un meci oficial dupa 7 luni! E titular pentru Borussia Dortmund in meciul de la Wolfsburg!

16:14 19 Aug
Final senzational de meci la Swansea! Echipa lui Mourinho s-a dezlantuit dupa minutul 80. Lukaku, Pogba si Martial au marcat in doar 4 minute! United are 4-0!

15:30 19 Aug
10:51 19 Aug

10:50 19 Aug