SIMONA HALEP - GARBINE MUGURUZA | Simona a ajuns la PLAY OF THE DAY! Lovitura turneului de pana acum! VIDEO
Joi 07 Iunie 2018, 11:46

Comenteaza visul finalei Roland Garros alaturi de Mihai Mironica si Ion Alexandru pe www.sport.ro de la ora 16:00!

Bucurati-va de fotbal! Spartak - PAOK, marti 14 august de la 20.30, in direct la Pro X!

Bucurati-va de fotbal! FCSB - Hajduk Split, joi 15 august de la 21.30, in direct la Pro TV!

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicatia SPORT.RO pentru telefoane Android si iPhone!

Simona Halep a avut parte de o revenire impresionanta in sfertul cu Angelique Kerber de la Roland Garros. Romanca a revenit de la 0-4 in primul set si a pierdut cu 7-6 in tie-break. Simona s-a impus insa apoi, demonstrand ca de ce este considerata favorita principala a turneului.

In setul al doilea, Simona a reusit o scurta fenomenala ce a atras aplauze din partea spectatorilor, dar si din partea adversarei. Kerber a lovit cu mana de racheta in ritm cu spectatorii dupa ce a realizat ce a reusit adversara ei.

SIMONA HALEP - GARBINE MUGURUZA E LIVE VIDEO AICI CU MIHAI MIRONICA SI ION ALEXANDRU!

Lovitura Simonei a ajuns si la Eurosport la rubrica "Play of the Day", alaturi de reusite din partidele masculine.

Simona Halep o va infrunta de la ora 16:00 pe Garbine Muguruza, pe arena Philippe Chatrier, in turneul de la Roland Garros. Partida va fi comentata LIVE, pe WWW.SPORT.RO, de Mihai Mironica si Ion Alexandru.