SARRI LA CAP! Chiriches, titular si marcator pentru Napoli. Fundasul roman a inscris in victoria cu 10-0 in fata unor amatori

Data publicarii: Luni 18 Iulie 2016, 20:57
Data actualizarii: Marti 19 Iulie 2016, 21:16

Superkombat "Morosanu vs Aygun" e la Sport.ro, pe 30 iulie in direct de la Mamaia

Vlad Chiriches a fost sezonul trecut rezerva la Napoli, in primul an de cand a venit la Napoli de la Tottenham. Acesta poate avea parte insa de mai multe meciuri in acest sezon, Maurizio Sarri folosindu-l ca titular in meciul amical disputat azi cu Anaune, castigat cu 10-0 de napoletani.

Fundasul roman a fost titular si a marcat pentru 3-0 in minutul 35, dupa o lovitura de colt. Chiriches a fost schimbat la pauza cu Lasicki, fiind singurul schimbat din defensiva, alaturi de portarul Rafael, schimbat cu Sepe.

Sarri l-a bagat in teren in minutul 60 si pe italiano-romanul Dumitru Cardoso. Acesta a marcat si el, pentru 9-0, in minutul 72.