Italienii il DISTRUG pe Mutu! "E irecuperabil!" Vezi cum i-a adus romanul in pragul disperarii pe cei de la Cesena:

Adrian Mutu Stranieri
Data publicarii: Joi 22 Decembrie 2011, 13:59
Data actualizarii: Joi 22 Decembrie 2011, 14:02

Dupa meciul cu Atalanta Bergamo, italienii il desfiinteaza pe internationalul roman.

Agentia Datasport scrie, dupa partida Atalanta Bergamo - Cesena, scor 4-1, din campionatul Italiei, ca Adi Mutu a fost inexistent, desi a evoluat pana aproape de final.

"Mutu inexistent. La inceputul jocului parea sa fie seara sa, dar situatia s-a schimbat odata cu trecerea minutelor. El a iesit in evidenta doar la acel fault pentru care a primit doar un cartonas galben", mentioneaza Datasport, care l-a notat pe Mutu cu 4.

Dottorcalcio.info scrie ca varsta nu i-a afectat lui Mutu capacitatea de a juca bine. "La Bergamo Mutu a incercat sa loveasca un adversar cu cotul. Varsta nu i-a afectat picioarele de clasa, dar nici nu i-a schimbat «capul» de prea multe ori scapat de sub control. Irecuperabil", adauga sursa citata.

Cesena, cu Adrian Mutu pe teren 88 de minute, a pierdut, miercuri, in deplasare, cu scorul de 4-1 (3-1), meciul cu Atalanta Bergamo, in cadrul unei restante din prima etapa a campionatului Italiei, informeaza Gazzetta dello Sport.

Sursa: Mediafax