Cosmar pentru Galca in Spania! Espanyol a fost invinsa de ultima clasata, dupa ce a condus cu 1-0

Stranieri
Data publicarii: Sambata 16 Aprilie 2016, 09:36
Data actualizarii: Sambata 16 Aprilie 2016, 09:37

Galca are o singura victorie in ultimele 5 meciuri pe banca lui Espanyol.

Dupa ce in etapa trecuta Espanyol a fost invinsa cu 3-1 de Atletico Madrid, dupa ce a avut 1-0 in startul partidei, un scenariu similar s-a petrecut si cu Levante, ultima clasata din Spania inaintea acestei etape.

Echipa lui Costel Galca a condus cu 1-0, prin golul lui Perez in minutul 7, dar Levante a revenit spectaculos si a castigat meciul cu 2-1.

Rossi a egalat in minutul 23 pentru Levante, iar Medjani a marcat golul victoriei in minutul 66. Levante a urcat pe locul 18, cu 28 de puncte, si se afla la doua puncte de salvare.

In schimb, Espanyol a cazut pe 15, cu 36 de puncte si tremura in acest final de sezon.