Marica a fost titular in Barcelona 4-0 Getafe! Messi a demonstrat de ce este ZEUL FOTBALULUI! Dubla la revenirea dupa 2 luni! VIDEO

Spania
Data publicarii: Miercuri 08 Ianuarie 2014, 23:28
Data actualizarii: Joi 09 Ianuarie 2014, 17:30

► Luni 13, se rup mainile in direct! Liga Greilor, ora 21:45, IN DIRECT la Sport.ro si Voyo.ro!

CLICK AICI pentru golul de 1-0 al lui Fabregas

CLICK AICI pentru golul de 2-0 al lui Fabregas

CLICK AICI pentru golul de 3-0 al lui Messi

CLICK AICI pentru golul de 4-0 al lui Messi

FINAL Marica nu a facut un meci slab insa nu a avut prea multe mingi in atac. A fost schimbat cu 15 minute inainte de final.

Mi 93: GOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!! Messi reuseste dubla in doar 4 minute!! Fanii catalani sunt in delir dupa dubla reusita de jucatorul pe care l-au asteptat 2 luni sa se intoarca pe teren!

Min 89: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!!!!!! Messi inscrie pe finalul meciului, la o faza superba facuta de Busquets si Montoya!!

Mini 75: Ce ocazie buna are Diego Castro! Acesta primeste o pasa de la Leon si merge cu mingea pana la 16 metri, insa sutul cu stangul trece putin pe langa vinclu!

Min 71: Messi primeste o pasa la limita offside-ului insa rateaza sutul din centrul careului, mingea ajunge la Alexis care trage puternic dar portarul lui Getafe reuseste sa respinga cu piciorul!

Min 63: Messi intra pe teren in locul lui Iniesta! Este revenirea celui mai bun jucator de pe planeta in ultimii 4 ani!

Min 62: GOOOOOOOOOOOOOOL Barca!!! Pedro este faultat in careu iar Fabregas trasforma impecabil.

Min 57: Pasa GENIALA a lui Marica, cu calcaiul, ce il lasa pe Sarabia intr-o pozitie perfecta in careu, insa sutul acestuia e retinut de Pinto!

Min 50: Marica trimite o pasa cu calcaiul, interceptata de catalani, mingea ajunge la Pedro care centreaza in fata portii insa Alexis trimite milimetric pe langa bara!

Min 45: Pauza! Barcelona a dominat prima repriza, insa aparatorii lui Getafe au reusit sa se organizeze bine dupa golul primit. Marica a ramas cu o singura ocazie de poarta

Min 33: Ciprian Marica are si el o sansa de gol, dar nu reia bine cu capul din cativa metri! Mingea a venit prea in spate, atacantul a trimis peste poarta lui Pinto

Min 29: Ocazie mare pentru Getafe! Pinto iese si respinge din 6 metri, din capul lui Rodriguez

Min 9: GOOOOOOOOOOOOOOOOL Fabregas deschide scorul

BARCELONA: Pinto - Montoya, Puyol, Mascherano, Adriano - Roberto, Busquets, Iniesta - Sanchez, Fabregas, Pedro
Rezerve: Alba, Messi, Pique, Song, Tello, Valdes, Xavi

GETAFE: Codina - Valera, Alexis, Rafa, Lago - Borja, Lacen - Leon, Castro, Gavilan - Marica
Rezerve: Arroyo, Colunga, Lafita, Lopez, Moya, Rodriguez, Sarabia