Data publicarii: Sambata 06 Septembrie 2008, 17:43
Data actualizarii: Sambata 06 Septembrie 2008, 21:45

Calculele de acasa nu se potrivesc cu cele din deplasare. Victoria asteptata in Bosnia s-a dovedit a fi numai un egal scor 1-1.

Calculele de acasa nu se potrivesc cu cele din deplasare dupa rezultatul de egalitate 1-1, scos de Romania in deplasare cu nationala de tineret a Bosniei. Bosnia a dat peste cap victoria asteptata de romani in deplasare si astfel echipa nationala de tineret este obligata sa castige acasa in meciul impotriva Tarii Galilor.

Dupa un meci care a avut doua reprize total diferite, nationala de tineret poate sa spuna ca a avut noroc ca rezultatul a ramas unul egal. Scorul a fost deschis de Torje in urma unei executii cu sange rece din minutul 5 insa Bosnia a reusit sa egaleze dupa ce a primit un penalty in urma unei greseli a lui Ninu. Pentru Bosnia a egalat din penalty Mahmudovic in minutul 56.

Campania nationalei lui Sandoi si Tatarusanu va avea un ultim examen inainte de Campionatul European de anul viitor din Suedia prin meciul care va trebui sa-l castige acasa impotriva Tarii Galilor, principala contracandidata la pozitia de lider in grupa.

Antrenorul de la tineret, Sandoi vine in aceasta seara, de la 10, la specialul de la sport.ro.