Nationala

Bratu și Lobonț au anunțat jucătorii convocați pentru acțiunile naționalelor U21 și U20. Programul partidelor 

Florin Bratu și Bogdan Lobonț au anunțat loturile pentru partidele amicale pe care naționalele U21 și U20 urmează să le dispute. 

SPORT.RO
Data publicarii: Sambata 19 Martie 2022, 20:38
Data actualizarii: Sambata 19 Martie 2022, 20:43

Naționala U21 joacă cu Finlanda și Marco, primul meci pe teren propriu, pe 25 martie, pe Arcul de Triumf, în timp ce al doilea va avea loc la Rabat, pe 29 martie. 

Lotul pentru naționala U21

PORTARI: Mihai Popa (FC Voluntari), Ștefan Târnovanu (FCSB), Szilárd Gyenge (AFK Csikszereda);

FUNDAȘI: Alexandru Țîrlea (Deportivo Alaves/Spania), Marius Leca (Dunărea Călărași), Vladimir Screciu (Universitatea Craiova), Ricardo Farcaș (Siena/Italia), Tudor Telcean (CSC 1599 Șelimbăr), Victor Dican (FC Botoșani), Valentin Țicu (ACS Petrolul 52), Andres Dumitrescu (Sepsi OSK);

MIJLOCAȘI: Marius Corbu (Academia Pușkaș/Ungaria), Dragoș Albu (U Craiova 1948 SA), Alexandru Cîmpanu (Universitatea Craiova), Claudiu Petrila (CFR Cluj), Ștefan Baiaram (Universitatea Craiova), Constantin Grameni (Farul Constanța), Andrei Mărginean (Messina/Italia), Mihai Lixandru (CS Mioveni);

ATACANȚI: Ianis Stoica (FCSB), Jovan Marković (Universitatea Craiova), David Miculescu (UTA Arad), Daniel Birligea (CFR Cluj).

Naționala U20, amicale cu Norvegia și Elveția

PORTARI: Otto Hindrich (CFR Cluj), Antony Petre (Union Clodiense/Italia), Bogdan Eftimie (Viitorul Pandurii)

FUNDAȘI: Darius Grosu (Metaloglobus), Cosmin Oprean (Cittadela/Italia), Ionuț Mitran (Universitatea Craiova), Daniel Bîrzu (Farul Constanța), Vlad Mocioacă (Viitorul Dăești), Gabriel Buta (Farul Constanța), Andrei Antonio Anton (Torino/Italia), Cosmin Gladun (Ripensia Timișoara), Enrichi Finica (FC Rapid 1923)

MIJLOCAȘI: Ovidiu Perianu (FCSB), Ștefan Pănoiu (FC Rapid 1923), Dragoș Iancu (Gaz Metan Mediaș), Botond Szondi (Csikszereda), Alexandru Mogoș (CS Hunedoara), Alin Văsălie (Minaur Baia Mare), Ramon Gașpar (Gaz Metan Mediaș), Mario Bratu (ACS Petrolul 52)

ATACANȚI: Louis Munteanu (Fiorentina/Italia), Andrei Georgescu (Pandurii), Robert Mustacă (Unirea Slobozia), Alexi Pitu (Farul Constanța)

24 martie, Ploiești: ROMÂNIA U20 – Norvegia U20, ora 17:00 

28 martie, Wil: Elveția U20 – ROMÂNIA U20, ora 15:00 (16:00 în România)

Modifică setările cookies