Romania 1-2 Serbia in semifinalele eEuro 2020! Dramatism INCREDIBIL in finalul meciului! Am luat gol in minutul 89 si am avut bara in '91!

Nationala ACUM LIVE VIDEO: Romania 0-0 Olanda in sferturi la eEuro! Luam toti gigantii la RAND in cel mai tare turneu din ISTORIE! Se impart 100 000 de euro
Data publicarii: Duminica 24 Mai 2020, 11:46
Data actualizarii: Duminica 24 Mai 2020, 18:09

Romania s-a oprit in semifinale la eEuro 2020, cel mai tare turneu virtual organizat vreodata! Premiile totale puse la bataie de UEFA ajung la 100 000 de euro!

Dupa ce a scos Germania din grupe si a fost la un pas de un rezultat urias cu Spania in aceeasi faza, Romania a lovt Olanda in sferturile eEuro! In semifinale, nationala a pierdut dramatic in fata Serbiei, cu gol primit in minutul 89 in partida decisiva. Pentru Romania au jucat Adi Urma si Cristian Radu!

România 1-2 Serbia
Meciul 1: Cristian Radu v Stefan Slavković 2-1
Meciul 2: Adrian Urmă v Marko Roksić 2-4
Meciul decisiv: Adrian Urmă v Marko Roksić  2-3

Sferturi de finala: Romania 2-1 Olanda
Meciul 1: Cristian Radu v Eldridge O’Niel 1-2
Meciul 2: Adrian Urma v Yos Sonneveld 5-4 (după prelungiri)
Meciul decisiv: Adrian Urma Yos Sonneveld 3-2