Aleoo, aleooo, Romania campioana Euro: am castigat al 4-lea trofeu consecutiv, Romania este REGINA Europei la minifotbal! Romania 2-0 Croatia

Romania Nationala
Data publicarii: Duminica 13 Octombrie 2013, 22:01
Data actualizarii: Duminica 13 Octombrie 2013, 22:24

►Cine nu SHARE, ori este turc, ori Facebook n-are! Marti 21:00, TALK-SHOW LIVE pe Facebook! High, Olanda! Hai, Romania!

Romania a castigat cel de-al 4-lea trofeu european consecutiv, dupa victoria obtinuta in finala in fata Croatiei, scor 2-0.

Golurile au fost marcate de Mircea Popa si Sorin Ghius.

Nationala antrenata de Tiberiu Lajos a mai castigat editiile Campionatului European din 2010 (Bratislava), 2011 (Tulcea) si 2012 (Chisinau).

Min 39: Goooooooool: Sorin Ghius inscrie si Romania castiga din nou Campionatul European de minifotbal

Min 22: Goooool: Conducem cu 1-0. Mircea Popa a deschis scorul cu un sut plasat; este al doilea gol marcat de Mircea Popa, dupa cel din optimi cu Slovacia

Min 20: 0-0 la pauza, dupa o prima repriza dominata de jucatorii nostri

Min 16: Ovidiu Valceanu reia periculos din cadere, mingea este respinsa de portarul croat

Min 6: Romania a inceput mai bine jocul; conducem situatia din teren si dominam si fundasul sonor; tribunele micutei arene din Insula Creta sunt arhipline

UPDATE: Germania a invins Rusia in finala mica, la lovituri de departajare (1-1 la finalul meciului)

UPDATE: Croatia a batut Rusia in semifinale; asadar ne batem cu croatii pentru trofeul european.

Romania a mai jucat cu Croatia, in faza grupelor, intr-o partida care nu mai conta in ecuatia calificarii in optimi. Romania a fost invinsa cu 1-0.

UPDATE: Suntem in finala Campionatului European! Romania a invins Germania la lovituri de departajare, scor 2-1, si se va bate pentru trofeul european cu castigatoarea partidei dintre Rusia si Croatia.

Finala se joaca in aceasta seara de la ora 21.00.

Rezultatele Romaniei la Campionatul European:

Grupa F:
Romania - Slovenia 1-0 (Razvan Radu)
Romania - Polonia 1-0 (Adrian Calugareanu)
Romania - Croatia 0-1

Optimi:
Romania - Slovacia 1-0 (Mircea Popa)

Sferturi:
Romania - Anglia 2-0 (dubla Razvan Radu)

Semifinale:
Romania - Germania 2-1 (0-0 la final, Razvan Radu si Radu Burciu a inscris la penalty-uri, Cristi Popa a aparat doua lovituri de departajare)

UPDATE: Romania 2-0 Anglia! Tricolorii au trecut si de reprezentativa Angliei, in sferturi, cu doua goluri marcate de Razvan Radu si va juca in semifinale cu castigatoarea intalnirii dintre Germania si Cehia.

UPDATE: Anglia a batut cu 3-0 Austria si va intalni Romania in sferturile competitiei! Pe partea cealalta a tabloului, Germania si Cehia isi vor disputa locul in semifinala cu Romania, speram noi! Cehia este mare favorita in acest meci, fiind clasata in acest moment pe locul 2 al clasamentului EMF, dupa Romania.

Cu toate acestea, nemtii promit marea surpriza si anunta ca vor sa joace cu detinatoarea trofeului, cu Romania :)

UPDATE: Romania a castigat meciul din optimile de finala cu Slovacia, scor 1-0. Golul a fost marcat de Mircea Popa in minutul 19.

Nationala antrenata de Tiberiu Lajos isi va afla in aceasta seara adversara din sferturi, iar meciul se va disputa duminica, de la 9 dimineata.

Romania a castigat si cel de-al doilea meci de la Euro, 1-0 cu Polonia, si s-a calificat in optimile de finala ale turneului din Grecia. Golul victoriei a fost marcat de Adrian Calugareanu in minutul 19.

In primul meci al grupei, Romania a invins Slovenia cu acelasi scor, prin golul inscris de Razvan Radu.

Romania intalneste sambata dimineata, de la ora 10.00, Croatia, iar apoi isi va afla adversara din optimile de finala ale Campionatului European.

Tripla campioana europeana, nationala antrenata de Tiberiu Lajos este marea favorita a turneului final.