Video - Bayern in sferturi !

Data publicarii: Joi 08 Martie 2007, 13:23
Data actualizarii: Joi 08 Martie 2007, 13:23
BAYERN S-A CALIFICAT IN SFERTURILE CHAMPIONS LEAGUE

Bayern Munchen a reusit aseara calificarea in sferturile de finala ale Champions League, invingand-o cu 2-1 pe Real Madrid, dupa ce in tur echipa madrilena reusise tot o victorie la un gol, scor 3-2.
Germanii au reusit sa inscrie inca din secunda 11, prin olandezul Roy Makaay, reusind sa intre in istoria Champions League, prin cel mai rapid gol din istoria competitiei.
Bayern a mai inscris o data, in minutul 66, prin brazilianul Lucio, insa diferenta de un gol, a fost refacuta in minutul 83, dupa ce Ruud van Nistelroy a inscris in urma unui penalty obtinut de Robinho.
Cele doua echipe au evoluat din minutul 82 cu un jucator mai putin, van Bommel si Diarra fiind eliminati inaintea executarii penalty-ului.