UEFA Champions League

Data publicarii: Miercuri 26 Noiembrie 2014, 17:54
Data actualizarii: Joi 27 Noiembrie 2014, 09:52

20:30 26 Nov

De departe unul dintre cele mai interesante meciuri ale serii este cel dintre Ludogorets si Liverpool. Bulgarii pot produce una dintre marile surprize ale Ligii Campionilor si pot ramane in lupta pentru calificare! Iata si echipele de start

20:20 26 Nov

Si repriza a doua a meciului dintre Zenit si Benfica pare sa fie la fel de slaba, asa ca am inceput sa aruncam un ochi spre celelalte meciuri. Real Madrid a anuntat deja primul 11 pentru meciul cu Basel

20:00 26 Nov

Si daca tot vorbeam de frigul din Rusia. Jucatorii lui AS Roma au provocat un mare scandal dupa meciul cu CSKA. Acestia au vrut sa se "incalzeasca", asa ca au mers intr-un club de striptease, unde au fost fotografiati si filmati de paparazzi.

19:57 26 Nov

Pauza la Sankt Petersburg. Zenit si Benfica se afla la egalitate, scor 0-0. O prima repriza crancena in frigul din Rusia. Criscito, Hulk (Zenit), si Luisao, Jardel, Samaris (Benfica) au fost avertizati cu cartonase galbene.

19:43 26 Nov

Primul meci al serii este cel dintre Zenit Sankt Petersburg si Benfica, partida deosebit de importanta din grupa C. Cele doua echipe se afla in acest moment pe locurile 3 si 4, avand cate 4 puncte. Acesta sunt insa la doar un punct in spatele lui AS Monaco, in timp ce Bayer Leverkusen are 9 puncte.

Echipele de start
Zenit: Lodygin - Anyukov, Garay, Lombaerts, Criscito - Javi Garcia, Witsel - Hulk, Ryazantsev, Danny - Rondon
Benfica: Julio Cesar - Maxi Pereira, Luisao, Jardel, Almeida - Perez, Samaris, Talisca - Salvio, Lima, Gaitan

19:35 26 Nov

Joc inghetat la Sankt Petersburg, la propriu si la figurat. Meciul este unul anost, fara ocazii. Hulk, vedeta de 45 de milioane a rusilor, e parca inexistent.

17:56 26 Nov