VIDEO SCENE-SOC in liga 2: doi jucatori, dusi cu salvarea la spital dupa ce s-au lovit cap in cap!

Data publicarii: Sambata 15 Mai 2010, 19:20
Data actualizarii: Duminica 16 Mai 2010, 00:03

Scene de cosmar la Deva. Doi jucatori s-au ciocnit cap in cap la meciul dintre Muresul si U Cluj si nu s-au mai ridicat de pe teren.

Unul dintre ei si-a revenit la banca de rezerve, dar a lesinat din nou. Au fost transportati de urgenta la spital.

Spectatorii din Deva au ramas masca in momentul in care un jucator de la ei si unul de la U Cluj s-au dat cap in cap pentru o minge. Cei doi nu au mai fost in stare sa duca meciul pana la capat si au fost dusi cu salvarea direct la spital. Clujul a iesit mai bine insa pe teren.

Strainii au facut legea - Reinaldo a deschis scorul in minutul 10, iar Machado a marcat din penalty cu 10 minute inainte de final. E groasa pentru Deva, care merge in derby-ul retrogradarii cu suspendati - doi jucatori au luat rosu in prelungiri. S-a terminat Muresul Deva - U Cluj 0-2, dar clujenii inca au de tras in lupta pentru promovare.