Se bat la titlu si la Europa League si au SFIDAT DEZASTRUL de 21 ori anul asta! Vezi echipele cu cele mai tari reveniri

Dinamo Poli Timisoara Superliga
Data publicarii: Joi 07 Aprilie 2011, 11:21
Data actualizarii: Joi 07 Aprilie 2011, 11:24

Doua echipe au reusit sa sfideze totul si sa revina incredibil in acest sezon de campionat:

Dinamo si Timisoara sunt doua dintre echipele care au reusit cele mai spectaculoase reveniri din Liga I. Timisoara se bate la titlu si pentru ca a revenit spectaculos in 13 meciuri. Dinamo isi pastreaza sansele la locul 2 si datorita celor 8 meciuri in care a intors senzational scorul:

Cele 13 meciuri in care Timisoara a revenit spectaculos:

Timisoara - Bistrita, 2-2: Poli a revenit de la 1-2 si a egalat in min75 prin Magera
Gaz Metan - Timisoara, 2-2: Magera in min 71 si Axente in min 90 au marcat si au intors scoruld e la 2-0.
Craiova - Timisoara, 1-1: Zicu a egalat in min 90
Steaua - Timisoara, 1-1: Contra a egalat in min 80
Astra - Timisoara, 1-1: Helder a egalat in min 75
Timisoara - Sportul, 2-1: Scutaru a egalat si a marcat golul victoriei in min 30 si 72.
Timisoara - Rapid, 2-1: Zicu a egalat in min 27 si a marcat golul victoriei in min 86.
Tg. Mures - Timisoara, 2-3: Chiacu a egalat la 2 in min 51 si Zicu a dat golul victoriei in min 81.
Timisoara - U Cluj, 2-2: Zicu a egalat in min 68
Timisoara - Vaslui, 2-1: Zicu in min 45 si Goga in min 69 au intors scorul si au castigat meciul.
Timisoara - Gaz Metan, 3-1: Dudita a deschis scorul, Goga si Zicu de doua ori au marat intre min 55 si 76.
CFR Cluj - Timisoara, 1-2: Ricketts a adus victoria in min 77.
Timisoara - Astra 2-2: Zicu si Zagrean au reusit sa readuca echipa de la 0-2.

Cele 8 meciuri in care Dinamo a revenit spectaculos:

Astra - Dinamo, 1-2: Dinamo a revenit de la 1-0, N'Doye si Adrian Cristea au marcat in ultimele 12 minute de joc.
Pandurii - Dinamo, 2-2: Dinamo a revenit de la 0-2 si a egalat in minutele 84 si 88 prin Andrei Cristea si Marius Niculae
Dinamo - Rapid, 3-2: Dinamo a revenit de la 0-2. Ligiu Ganea in minutele 51 si 62 si Torje, in minutul 65 au marcat.
FC Brasov - Dinamo, 2-2: Dinamo a egalat in min 88 prin N'Doye
Dinamo - Steaua, 2-1: A reusit sa revina de la 0-1 si sa marcheze prin Cristea si Marius Niculae in min 30 si 35.
Dinamo - Gaz Metan, 3-2: condusa pana in minutul 69 cu 2-1, a reusit sa marcheze prin Andrei Cristea si Scarlatache in min 69 si 73.
Dinamo - Astra, 2-2: Condusa cu 2-0 pana in miun 57, Dinamo a egalat prin Catalin Munteanu si Adrian Cristea in numai 4 min, in min 57 si 61.
Dinamo - FC Brasov, 2-1: A revenit de la 0-1 si a marcat in min 39 prin Alexe si Liviu Ganea