Rapid, la 1 punct de CFR! Razvan: "Nu ne intereseaza titlul, vrem calificarea in Europa League!" Ce spune de meciul cu Steaua:

Razvan Lucescu Rapid Superliga
Data publicarii: Sambata 21 Aprilie 2012, 20:02
Data actualizarii: Sambata 21 Aprilie 2012, 20:04

Mioveni 1-2 Rapid / Razvan sustine in continuare ca nu se gandeste la titlu, chiar daca a ajuns la un punct in spatele liderului CFR Cluj dupa victoria de la Mioveni.

"Nu ne intereseaza titlul, ci sa castigam cele trei puncte de la fiecare meci. A fost foarte dificil, chiar la discutiile de vineri si joi am punctat acest lucru. A trebuit sa fim uniti si sa luptam pentru fiecare balon. Cei de la Mioveni au avut ocazii in meciurile trecute, puteau sa faca egal cu Otelul, ma asteptam la un meci aspru si dur. Mi-a fost foarte mare teama. O echipa mica nu are ce sa piarda, jucatorii incearca sa se puna in evidenta in jocurile cu echipele de top, vor sa atraga atentia, motivatia lor e la maximum.

Am castigat meritat, prima repriza a fost controlata de noi. Am luat gol dupa o superficialitate si totul s-a complicat. Din acel moment au pus presiune pe poarta noastra. Dani Coman si-a facut datoria si ne-a salvat inainte de pauza, iar dupa ne-am revenit si am castigat. O victorie muncita cu un adversar care se agata de fiecare joc. Terenul nu ne-a ajutat, a fost foarte prost.

Ne maine incolo ne gandim la meciul cu Steaua, e singurul care conteaza in acest moment. Noi ne batem cu noi insine, nu ma intereseaza ce fac adversarele. Meciul cu Steaua e de 3 puncte, noi trebuie sa ne calificam in Europa League, incercam sa dam maximul in orice partida.", a declarat Razvan Lucescu la DigiSport.