Bistrita continua marsul pentru salvare! Gloria 3-1 Astra! Dubla senzationala Moraes!

Astra Ploiesti Gloria Bistrita Superliga
Data publicarii: Sambata 06 Martie 2010, 15:05
Data actualizarii: Sambata 06 Martie 2010, 17:11

Sumudica este pe cale sa salveze Gloria Bistrita de la retrogradare.

Pentru gazde au marcat Moraes '32, '78 si Mihalache '73 (autogol), in timp ce reusita oaspetilor a fost semnata de Silva '64.

In minutul 32, atacantul gazdelor Moraes a trimis un sut puternic de la 25 de metri, care s-a oprit in vinclul portii aparate de Miron.

In minutul 64, atacantul echipei Astra, Diego Silva, a inscris dupa ce a reluat cu capul, din interiorul careului gazdelor, o centrare venita de pe partea dreapta.

In minutul 73, la o centrare de pe partea dreapta a mijlocasului echipei bistritene, Hora, mingea a ajuns in interiorul careului oaspetilor, l-a lovit in picior pe fundasul Astrei, Mihalache, si a intrat in poarta.

In minutul, 78, Moraes a dus scorul la 3-1 pentru oaspeti, dupa ce a reusit "dubla" cu o lovitura de cap de la zece metri.

Gloria Bistrita: 22. Albut - 20. Homei, 3. Ciuca, 4. V. Nastase (18. Frasinescu '76), 15. Latovlevici - 6. A. Muresan - 30. Bajenaru, 2. C. Petre (24. Hora '58), 11. Ze Rui (9. Keita '65) - 7. Coroian, 10. Moraes. Antrenor: Marius Sumudica.

Astra: 82. Miron - 4. Mihalache, 5. Rohat, 23. Mendez, 6. Kruchovsky (17. V. Sandu '46) - 18. Stratila, 16. V. Gheorghe (25. Gusev '81), 8. Seto, 20. A. Stan (7. Paulinho '66) - 19. L. Ganea, 9. D. Silva. Antrenor: Nicolo Napoli.

Cartonase galbene: Nastase '39, C. Petre '46, Coroian '87 / V. Sandu '47.
Arbitri: Ovidiu Hategan - Gero Szabo, Florin Ungureanu - Gheorghe Prodan.
Observatori: Octavian Streng, Gheorghe Nedelescu.

Fundasul echipei din Bistrita, Frasinescu a jucat meciul cu numarul 100 in Liga I.
Latovlevici, imprumutat de la FC Timisoara la gruparea bistriteana in acesta iarna, a debutat la Gloria Bistrita.

La partida ce a avut loc pe ninsoare si pe un frig patrunzator au asistat aproximativ 1.500 de spectaori, printre care s-au aflat si 50 de fani ai echipei oaspete.\