Mihai Costea: un sut pe poarta, 0 recuperari! Florin Costea: doua driblinguri si o centrare gresita! Cei mai 'activi' stelisti:

Europa League
Data publicarii: Vineri 21 Octombrie 2011, 08:27
Data actualizarii: Vineri 21 Octombrie 2011, 09:15

Maccabi Haifa 5-0 Steaua | Jucatorii lui Ilie Stan au fost adusi cu picioarele pe pamant la Haifa de catre Maccabi, o echipa modesta, dar care a reusit sa se organizeze si sa faca ravagii printre firava aparare a Stelei.

Florin Costea (schimbat in minutul 50): 6 pase bune, 2 driblinguri, o centrare gresita, un sut pe poarta si o recuperare.

Mihai Costea (schimbat in minutul 64): 6 pase bune, 7 pase gresite, 3 driblinguri, 3 centrari toate gresite, un sut pe poarta, 0 recuperari.

Tatu: A fost cel mai activ jucator al Stelei. A avut o bara in minutul 22 iar in minutul 15 sutul sau a fost scos de portarul Saranov.

Bourceanu: Singurele pase reusite ale lui Bourceanu au fost date inapoi. A gresit la primul gol al gazdelor.

Bicfalvi: Bicfalvi a fost jucatorul care a rupt echilibrul meciului, fiind eliminat dupa un fault asupra lui Amasha.

Latovlevici: Fundasul stanga nu a reusit nimic cu care sa se poata mandri. Nu i-a iesit nicio centrare iar adversarul sau direct, Golasa, l-a facut praf

Martinovic: In prima repriza nu i-a ajutat pe Mihai Costea si Rusescu iar in repriza a doua a fot mutat in centru insa nu a reusit sa arate mare lucru.

Iliev: Un joc catastrofal. In minutul 64 a vazut cartonasul rosu si a lasat Steaua in 9 jucatori.

Geraldo: A fost destul de lent si nu s-a coodonat cu Iliev. La golul doi a gresit, fiind surprins in banda

Stanca: A luat doua goluri si nu s-a remarcat cu vreo interventie salvatoare.

Sursa: ProSport