VIDEO EXCLUSIV Europa League | Rezumatul meciului Feyenoord - AS Roma 1-1, transmis de Pro Arena și VOYO

Data publicarii: Joi 15 Februarie 2024, 23:19
Data actualizarii: Joi 15 Februarie 2024, 23:25

Pro Arena și VOYO transmit partidele din Europa League și Conference League.

Echipa olandeză Feyenoord a încheiat la egalitate joi, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia italiană AS Roma, într-un meci contând pentru prima manşă a play-off-ului din Liga Europa.

În meciul de la Rotterdam, arbitrat de românul Radu Petrescu, Feyenoord a fost aproape să deschidă scorul, în minutul 23, iar Roma a avut o şansă mare în minutul 40, când goalkeeperul gazdelor, Wellenreuther, a respins extraordinar, peste bară.

Însă olandezii au marcat în minutul 45+1, prin Igor Paixao, care a trimis în plasă cu o lovitură de cap. Romelu Lukaku a egalat cu... umărul, în minutul 67, iar partida de la Rotterdam s-a încheiat la egalitate, chiar dacă gazdele au trimis în bară, în minutul 90+1, prin Ivanusec. Returul se va juca joi, 22 februarie.