ARSENAL 2-0 NAPOLI, BENFICA 4-2 FRANKFURT | Pustiul de 150.000.000 al Benficai a facut hat-trick! TOATE REZULTATELE din sferturile UEL

Arsenal Napoli Europa League 22:00 Arsenal - Napoli, meciul serii in sferturile Europa League! Benfica - Eintracht, Slavia - Chelsea, Villarreal - Valencia

ARSENAL 2-0 NAPOLI

Min 25. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL ARSENAL! Torreira dubleaza avantajul englezilor!

Min 14. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL ARESENAL! Ramsey deschide scorul pentru "tunari"!

SLAVIA PRAGA 0-1 CHELSEA

Min 86. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL CHELSEA | Londonezii deschid scorul prin Marcos Alonso

21:20 11 Apr

VILLAREAL 1-3 VALENCIA

Min 90+3. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL VALENCIA! Goncalo Guedes face 3-1 pentru Valencia in ultimul minut al prelungirilor, iar "Liliecii" iau o optiune serioasa de calificare!

Min 90. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL VALENCIA! Wass marcheaza pentru oaspeti in ultimul minut regulamentar!

Min 36. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL VILLAREAL! Cazorla egaleaza din penalty!

Min 6. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL VALENCIA! Guedes deschide scorul pentru "lilieci"!

21:19 11 Apr

BENFICA 4-2 EINTRACHT FRANKFURT

Min 72. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL FRANKFURT! Goncalo Paciencia marcheaza pentru oaspeti

Min 54. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL BENFICA! Joao Felix face hat trick-ul

Min 50. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL BENFICA! Ruben Dias duce scorul la 3-1

Min 43. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL BENFICA! Joao Felix reuseste dubla cu un sut superb, fara sanse pentru portarul lui Eintracht!

Min 40. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL FRANKFURT! Jovic restabileste egalitatea!

Min 21. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL BENFICA! Joao Felix deschide scorul din penalty!

Min 20. Cartonas rosu pentru Eintracht Frankfurt! Obite Evan N'Dicka este eliminat si centralul dicteaza penalty pentru portughezi!

19:51 11 Apr
Arsenal - Napoli, meciul serii

Sferturile de finala din Europa League au un afis impresionant - Arsenal si Napoli se intalnesc in aceasta seara pe Emirates. Pentru Arsenal, echipa aflata pe locul 5 in campionat, Europa League ar putea fi cea mai usoara cale spre urmatorul sezon de Champions League.

Si in Portugalia se joaca un meci fascinant. Peste 20.000 de suporteri germani au facut deplasarea la Lisabona, pentru meciul cu Benfica.

Toate partidele incep la ora 22:00.