West Ham 1-1 Liverpool! Echipa lui Klopp pastreaza doar 3 puncte avans fata de Man City | Real Madrid 3-0 Alaves! SUPERGOL VINICIUS! | Prima infrangere a lui PSG in Franta!

Campionate de 5 stele fc barcelona la liga Liverpool Premier League Campionate externe
Live Blog
CAMPIONATE DE 5 STELE
Data publicarii: Luni 04 Februarie 2019, 23:49
Data actualizarii: Luni 04 Februarie 2019, 23:51

Comentam impreuna cele mai tari meciuri din acest weekend pe www.sport.ro, Facebook/Sport.ro si in aplicatia de mobil Sport.ro

22:32 04 Feb
GOOOL WEST HAM! Golul lui Mane e anulat de reusita lui Antonio!

22:29 04 Feb
GOOOL LIVERPOOL! Mane deschide scorul dupa o actiune frumoasa a elevilor lui Jurgen Klopp!

21:09 04 Feb
WEST HAM UNITED - MANCHESTER UNITED 22:00

Echipele de start:

23:56 03 Feb
FINAAAAL! Olympique Lyon castiga in fata lui PSG dupa golurile marcate de Fekir si Dembele! Di Maria a inscris pentru PSG! Este prima infrangere a liderului din Franta in acest sezon de Ligue 1!
23:43 03 Feb
GOOOOL REAL MADRID! Marcheaza si Mariano, cu o executie superba, cu capul!

23:30 03 Feb

GOOOOL REAL MADRID! VINICIUS A FACUT 2-0 cu Alaves!

22:55 03 Feb
Gafa uriasa a inlocuitorului lui Buffon, Areola, in derby-ul cu Lyon la golul primit de la Dembele.
22:48 03 Feb
GOOOOL AS ROMA! Zaniolo egaleaza imediat dupa pauza
22:17 03 Feb
GOOOOL REAL MADRID! Karim Benzema deschide scorul cu o reluare din fata portii
22:06 03 Feb
GOOOOL AC MILAN! Piatek marcheaza primul gol in campionat in tricoul Milanului, dupa dubla din Cupa de la mijlocul saptamanii
21:39 03 Feb
Iata echipele la AS Roma - AC Milan

20:38 03 Feb

Iata echipele de start la Real - Alaves

19:51 03 Feb

GOOOOOOL CITY! Aguero reuseste hattrick-ul, insa arbitrul a ratat incredibil hentul facut de argentinian!

19:16 03 Feb
GOOOOOOOOOOOL CITY!!! Superfaza a echipei lui Guardiola! Gundogan a trimis un lob peste fundasii lui Arsenal, mingea a ajuns la Sterling, care i-a pasat perfect lui Aguero in fata portii goale! 2-1 City!!!

18:42 03 Feb
GOOOOOOOOL ARSENAL! Koscielny egaleaza dupa o faza fixa

18:38 03 Feb
GOOOOOOL MANCHESTER CITY! Pentru al doilea meci consecutiv, City deschide scorul dupa doar cateva secunde de la startul partidei! Acelasi Aguero
17:51 03 Feb
Iata echipele de start la Manchester City - Arsenal

16:15 03 Feb
GOOOL MANCHESTER UNITED! Rashford deschide scorul in minutul 9 dupa o pasa gresita a gazdelor!

15:24 03 Feb
LEICESTER - MANCHESTER UNITED

13:23 03 Feb
MECIURILE DE DUMINICA 3 FEBRUARIE

23:24 02 Feb
FINAL DE MECI!!! Juventus - Parma se incheie 3-3!
23:23 02 Feb

GOOOOOOL PARMA!!! Apararea lui Juventus clacheaza, Gervinho primeste mingea la marginea careului mic si suteaza puternic, Perrin atinge mingea dar nu reuseste sa o respinga si este 3-3!!!!

23:03 02 Feb

GOOOOOL PARMA!!! Din nou emotii pentru Juve - Gervinho inscrie dupa o deviere cu calcaiul!

22:57 02 Feb
GOOOOOL RONALDO!!! Portughezul sare incredibil si loveste cu capul imparabil!

22:54 02 Feb
GOOOL PARMA! Barilla inscrie cu o lovitura superba de cap
22:52 02 Feb

GOOOOL JUVENTUS! Rugani inscrie cu un sut din voleu dupa lovitura de cap ratata a lui Ronaldo

21:01 02 Feb
GOOOOL BARCELONA! Messi reuseste dubla cu un sut din afara careului!
20:38 02 Feb
Leo Messi a ajuns la 11 sezoane consecutive in care marcheaza minim 20 de goluri in La Liga
20:15 02 Feb
Accidentare urata inainte de golul de 2-0 al Valenciei - Gameiro si Suarez s-au lovit cap in cap! Atacantul Valenciei s-a ales cu o galma deasupra arcadei.

20:13 02 Feb
GOOOOL BARCELONA! Penalty acordat pentru Barca desi Messi inscrisese superb! Acelasi Messi transforma fara emotii penalty-ul
20:05 02 Feb

GOOOL VALENCIA! Gameiro a deschis scorul in minutul 23, Dani Parejo a dublat avantajul 9 minute mai tarziu din penalty

20:01 02 Feb
GOOOL VALENCIA!!! Gameiro inscrie dupa 24 de minute.

18:50 02 Feb
GOOL CHELSEA! Echipa lui Sarri e dezlantuita - Higuain si Hazard au reusit dubla, David Luiz a inscris si el
18:28 02 Feb
Iata echipele de start la Barcelona - Valencia
18:20 02 Feb
GOOL BAYER LEVERKUSEN! Alario inscrie pentru 3-1, VAR valideaza reusita
17:53 02 Feb
GOOL BAYER LEVERKUSEN! Volland inscrie, Bayer a intors rezultatul cu Bayern in doar 10 minute

17:28 02 Feb
Derby-ul etapei din Bundesliga, Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt, este 1-1 la pauza! Au marcat Reus si Jovic
17:25 02 Feb

GOOOOL CHELSEA!  Higuain deschide scorul cu un sut din careu dupa pasa excelenta a lui Kante

12:36 31 Jan

PAOK-ul lui Razvan Lucescu are derby in Grecia cu AEK Atena.

Campionatele puternice din Europa de Vest sunt in plin rulaj, in timp ce in estul continentului majoritatea ligilor asteapta sa se incalzeasca vremea. In acest weekend, sunt programate mai multe meciuri importante, printre care Derby-ul Tarii Bascilor (Real Sociedad - Athletic Bilbao), Clasicul Belgiei (Standard Liege - Anderlecht), Derby-ul Budapestei (Ferencvaros - Honved, un meci important inca din anii ’50), meciurile dintre ocupantele locurilor 2 si 4 din Premier League (Manchester City - Arsenal, primul meci jucat in 1893), meciul dintre primele doua clasate in sezonul trecut in Grecia (AEK Atena - PAOK Salonic, echipa lui Razvan Lucescu este lider in acest moment) sau Derby-ul orasului Lisabona (Sporting - Benfica).

Tottenham - Newcastle (Anglia, sambata, 2 februarie, 14.30)
Leverkusen - Bayern Munchen (Germania, sambata, 2 februarie, 16.30)