„Am să reflectez la ce s-a întâmplat! Poate e antrenorul de vină!” Mesajul lui Neluțu Varga pentru Dan Petrescu

Calificari FABULOS! S-a aflat motivul care a DECLANSAT RUPTURA dintre Dan Petrescu si CFR Cluj! Factura la dentist de 18.000 de EURO, pe numele lui Nelutu Varga :)! Detalii incredibile
Data publicarii: Joi 14 Iulie 2022, 08:46
Data actualizarii: Joi 14 Iulie 2022, 09:15

Reacția lui Neluțu Varga, după ce CFR Cluj a fost eliminată de Pyunik Erevan, 1-1 (3-4, d.p.), încă din primul tur preliminar Champions League.

CFR Cluj a fost eliminată în primul tur preliminar UEFA Champions League. După un 0-0 în Armenia, campioana României pleca cu prima șansă în retur, mai ales că a deschis scorul în minutul 6, prin Boateng (28 ani).

Însă Pyunik a egalat în minutul 89, iar echipa din Erevan a avut răspuns și pentru golul lui Claudiu Petrila (21 ani), din prelungiri. În minutul 119, Gajic (32 ani) realiza dupla și ducea meciul la loviturile de departajare, unde Camora (35 ani) și Petrila au ratat și au contribuit la eliminarea clujenilor.

La finalul partidei, Dan Petrescu (54 ani) a pus înfrângerea pe seama ghinionului. Lucru pe care-l confirmă și finanțatorul principal al echipei, Neluțu Varga. Cu toate aceastea, omul de afaceri nu exclude posibilitatea ca vina pentru eșec să-i aparțină și antrenorului.

Neluțu Varga: „Eu le-am făcut toate poftele!”

„Nu se pune problema demiterii lui Dan Petrescu în acest moment. Îi dau încredere. Totuși, mâine am să reflectez la ceea ce s-a întâmplat. Nu înțeleg cine este de vină, poate suntem noi ghinioniști, poate e antrenorul.

Eu le-am făcut toate poftele, am procedat corect. Deocamdată nu știu ce să zic”, a declarat Neluțu Varga pentru digisport

CFR Cluj mai are o șansă să ajungă în cupele europene. În turul doi Conference League, echipa din Gruia se va duela în dublă manșă cu Inter Club d'Escaldes, campioana din Andorra. Meciurile programate pe 21 iulie (Cluj) și 28 iulie (Andorra la Vella).

Dan Petrescu: „Parcă sunt blestemat!”

„Foarte greu de înțeles ce s-a întâmplat. Băieții s-au bătut, au încercat, a fost un meci echilibrat. Sunt foarte supărat și trist, e greu să-mi găsesc cuvintele. Cred că e cea mai mare dezamăgire a mea la CFR Cluj. La penalty-uri n-am câștigat niciun meci în carieră, parcă sunt blestemat. Chiar așa multe ghinioane să ai... sincer, la 2-1 nu mă mai gândeam că pot să egaleze.

S-a dovedit că fotbalul e imprevizibil și e posibil orice. Pentru mine, în cupele europene, asta e cea mai dureroasă eliminare. Îmi pare rău pentru fani, pentru club, pentru toți cei care au investit. Sunt convins că toată lumea e foarte supărată”, a declarat Dan Petrescu, la finalul meciului cu Pyunik.