COLOSAL! Alisson a urcat in careu in minutul 95 si a dat un gol FABULOS pentru Liverpool! S-a pus in genunchi si a inceput sa planga

Anglia BREAKING NEWS | COLOSAL! Alisson a urcat in careu in minutul 95 si a dat un gol FABULOS pentru Liverpool! Executie istorica pentru Champions League
Abel Lorin
Data publicarii: Duminica 16 Mai 2021, 20:35
Data actualizarii: Luni 17 Mai 2021, 02:02

Alisson i-a adus victoria lui Liverpool pe terenul lui WBA cu un gol minunat in minutul 90+5!

Urcat in careu, brazilianul a trimis superb, cu capul, pentru 2-1, dupa un corner de pe partea stanga. Alisson a ingenuncheat dupa ce a vazut mingea in poarta. A dedicat reusita memoriei tatalui sau, decedat recent.

Arbitrul a mai lasat o faza dupa minutul 90+5, desi aratase doar 4 minute de prelungire, insa actiunea de atac a lui WBA a ramas fara urmari pe tabela.

• BREAKING NEWS | COLOSAL! Alisson a urcat in careu in minutul 95 si a dat un gol FABULOS pentru Liverpool! Executie istorica pentru Champions League

Pentru Allison (28 de ani), golul de pe terenul lui West Bromwich e primul din cariera.

Cu punctele obtinute astazi, Liverpool se apropie din nou la un punct de Chelsea (locul 4) si continua lupta pentru grupele Champions League. Pana la finalul sezonului din Anglia mai sunt doua etape.