Tucudeanu a GASIT explicatia: "Fanii au avut si ei treaba acasa, cu prietenele, cu nevestele! Vin la meci data viitoare!" :)

Superliga
Data publicarii: Duminica 08 Martie 2015, 22:42
Data actualizarii: Duminica 08 Martie 2015, 22:47

Steaua 1-0 CFR Cluj | Tucudean a marcat primul sau gol pentru Steaua intr-un meci oficial in campionat.

"Am avut mare nevoie de aceasta victorie. Sper sa ne descatuseze cele trei puncte, lipsa de victorii ne-a pus in cap suporterii, multi antrenori am vazut ca si-au dat cu parerea, mai nou, ca la rezultate bune nu zic nimic.

Cand joci la Steaua e presiune, trebuie sa bati, sa ai rezultate, si ma bucur ca am reusit chiar in Ghencea. Am avut noroc la fazele lor din startul jocului, apoi am revenit si noi in meci.

Ei nu sunt de ultimul loc, doar ca li s-au luat niste puncte. Clujenii au venit aici sa joace.

Fanii nu au venit pentru ca e frig afara, au si ei treaba cu nevestele, cu prietenele, sper sa fie mai multi la meciurile urmatoare. :)

Pana acum ne-a lipsit ceva la fiecare meci: un gol in prima repriza. Daca marcam in fiecare prima repriza in meciurile de pana acum, stateam mult mai linistiti.

Nu ne-a fost teama ca pleaca domnul Costel Galca de la echipa in perioada asta. Doar ce am citit in presa, la noi orice subiect e interesant si se dezvolta, de aceea sunt atatea chestii", a spus Tucudean la DigiSport.