Real Madrid 2-2 Valencia. Liverpool a umilit-o pe Arsenal cu 4-0 in meciul zilei!

Campionate externe
Live Blog
CAMPIONATE DE 5 STELE
Data publicarii: Luni 28 August 2017, 09:38
Data actualizarii: Luni 28 August 2017, 09:39

Urmareste aici cele mai tari meciuri ale week-end-ului in Europa!

23:25 27 Aug

Real Madrid 2-2 Valencia. Click aici pentru VIDEO

Min 84: GOL! Asensio inscrie cu un sut superb de la 20 de metri

Min 77: GOL! Kondogbia primeste o pasa de la Roberto si suteaza de la marginea careului

Min 18: GOL! Soler egaleza din pasa lui Latorre

Min 10: GOL! Asensio deschide scorul cu un sut cu stangul de la marginea careului

17:59 27 Aug

FINAL: LIVERPOOL 4-0 ARSENAL

Min 80: GOOOL Liverpool | Arsenal traieste o adevarata umilinta pe Anfield, Sturridge marcheaza pentru 4-0.

Min 56: GOOOL Liverpool |
Un corner al lui Arsenal se transforma din 5 secunde intr-un cosmar pentru Wenger - Bellerin pierde mingea in jumatatea lui Liverpool, Salah pleaca pe contraatac si inscrie dupa o cursa de 60 de metri.

Min 40: GOOOL Liverpool |
Mane face 2-0, dupa un contraatac ucigator al lui Liverpool - ultima pasa a venit de la Firmino, Mane a finalizat cu un sut plasat perfect, din unghi.

Min 16: GOOOL Liverpool |
Firmino deschide scorul cu o lovitura de cap din centrul careului, dupa o centrare excelenta a lui Can, de pe dreapta. Greseala de marcaj, Firmino a urmarit mingea fara niciun fundas al lui Arsenal langa el.

Min 6:
Ratare monstruoasa a lui Salah, din 5 metri - sut in blocajul fenomenalului Cech

17:37 27 Aug

Rotariu, in afara lotului, Marin doar rezerva

Brugge - Standard Liege, meciul romanilor Rotariu si Razvan Marin, s-a jucat fara niciun roman in teren.
Razvan Marin a fost rezerva la Standard, iar Rotariu a fost lasat in afara lotului echipei gazde.

Brugge a invins-o pe Standard cu 4-0.

Rotariu si Marin au fost chemati de Christoph Daum la echipa nationala pentru meciurile cu Armenia si Muntenegru.

Sarbatoare pe Bernabeu!

Real Madrid va aduce in aceasta seara pe Bernabeu trofeul de campioana a Spaniei, Supercupa Europei si Supercupa Spaniei!

12:01 27 Aug

Ce meciuri tari se joaca azi:

15:30 Chelsea - Everton
18:00 Liverpool - Arsenal
23:15 Real Madrid - Valencia

Ce romani joaca azi in Europa:

19:00 Gent - Anderlecht (Alex Chipciu, Nicolae Stanciu)
21:45 Chievo - Lazio (Radu Stefan)
21:45 Napoli - Atalanta (Vlad Chiriches)

23:40 26 Aug
AS Roma 1-3 Inter Milano

Inter a castigat derby-ul etapei in Serie A, dupa ce a fost condusa cu 1-0. Pentru AS Roma a marcat Edin Dzeko, in minutul 15.

Icardi a inscris de doua ori, in minutele 67 si 77, al treilea gol al milanezilor fiind reusit de Matias Vecino (87).

Meciurile Torino – Sassuolo, AC Milan – Cagliari, Chievo Verona – Lazio Roma, Crotone – Hellas Verona, Fiorentina – Sampdoria, SPAL 2013 – Udinese si Napoli – Atalanta vor avea loc duminica.
23:04 26 Aug

Alaves 0-2 Barcelona

MIN 74 - Bara Barcelona! Messi suteaza de la marginea careului, insa mingea se duce in transversala

MIN 66 - GOOOL Barcelona
| Messi face dubla dupa recuperarea lui Paco

MIN 55 - GOOOL Barcelona | Messi il invinge pe portarul lui Alaves din careul de 16 metri

MIN 39 - Penalty ratat de Barcelona! | Portarul lui Alaves a respins in corner penalty-ul batut de Messi

23:02 26 Aug

Reactie de milioane a acestui copil, dupa ce Messi a ratat penalty-ul! :)

Manchester United 2-0 Leicester

MIN 82 - GOOOL Manchester United | Fellaini marcheaza cu genunchiul dupa pasa lui Rashford

MIN 70 - GOOOL Manchester United! |
Rashford inscrie la 3 minute dupa ce a intrat pe teren

MIN 52 - Penalty ratat de Manchester United!
Portarul lui Leicester scoate sutul slab al lui Lukaku

19:17 26 Aug

Nantes 0-0 Lyon

Tatarusanu, titular in poarta lui Nantes!

18:05 26 Aug

Bremen 0-2 Bayern

MIN 75 - GOOOL Bayern | Lewandowski face dubla dupa ce invinge toata apararea lui Bremen

18:15 Nantes - Lyon (Tatarusanu)
21:15 Levante - Deportivo (Bogdan Andone)
16:43 26 Aug
Bournemouth 1- 2 Manchester City

MIN 90 +9' - Rosu Sterling | Jucatorul lui City vede al doilea galben si este eliminat

MIN 90 + 7' -  GOOOL Manchester City | Sterling isi aduce echipa in avantaj in ultimele minute de prelungire